Kihallgatták az MTV volt elnökét

Vágólapra másolva!
Az [origo] információi szerint az Országos Rendőr-főkapitányság Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságon pénteken gyanúsítottként hallgatták ki a volt tévéelnököt, Szabó László Zsoltot, akinek elnöksége alatt a köztévé sokmilliárdos veszteséget produkált. A volt tévéelnök útlevelét bevonták, ügyvédje panaszt tett a gyanúsítás ellen.
Vágólapra másolva!

Rendkívül bonyolult gazdasági bűncselekményekkel gyanúsítják a volt tévéelnököt, ezért a nyomozás akár további másfél évig elhúzódhat - értesült lapunk rendőrségi forrásokból. Közel egy órán keresztül tartott a volt tévéelnök kihallgatása, ezalatt ismertették vele, hogy mivel gyanúsítják. Újabb, részletes kihallgatására jövő héten kerülhet sor. A kihallgatás után ügyvédjével szabadon távozhatott, de információink szerint útlevelét (a diplomatát is) bevonták.

Védencemet társadalombiztosítási, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulék-fizetési kötelezettségének megsértésével gyanúsítja a rendőrség, mert nem fizette be a tévé dolgozói után ezeket a járulékokat - mondta Bánáti János, Szabó László Zsolt ügyvédje, aki hozzátette: erről akkor mindenki tudott, így az APEH is. Az exelnök panaszt emelt a gyanúsítás ellen. Az MTV Rt. nehéz gazdasági helyzete már a korábbi években kialakult - érveltek a kihallgatáson.

Az a bűncselekmény, amivel Szabó László Zsoltot gyanúsítják, a Btk. szerint akár öt év szabadságvesztéssel büntethető, ha a be nem fizetett összeg különösen nagy, vagy ezt meghaladó mértékű.

Szabó László Zsolt az MTV-ből diplomáciai szolgálatra Ausztráliába ment, ahonnan júniusban rendelt haza Kovács László külügyminiszter, hogy "megkönnyítse" a nyomozók munkáját.

Az ügyben még tavaly márciusban tett feljelentést két SZDSZ-es politikus, a rendőrség pedig 2001 májusától nyomoz hűtlen, valamint hanyag kezelés, továbbá adó- és társadalombiztosítási csalás alapos gyanúja miatt. A Magyar Televízió felügyelőbizottsága még tavaly májusban szintén feljelentést tett, mivel a testület szerint elkótyavetyélték a Magyar Televízió - az előzetes értékbecslések szerint 10 milliárd forintot érő - archívumát, jelentős eltérés alakult ki a külső és a belső gyártású műsorok díjazása között az előbbiek javára, továbbá a nézettségi mutatókat nem mindig érvényesítették a díjak megállapításánál.