Patthelyzet Veszprém megyében

Vágólapra másolva!
A bal- és a jobboldal is 20 mandátumot szerzett a Veszprém megyei közgyűlésben. Korábban a Fidesz és szövetségesei az FKGP-vel együtt többségben voltak.
Vágólapra másolva!

Az MSZP és az SZDSZ 2002-ben együtt indult a megyei közgyűlési választáson, és megszerezte a mandátumok felét. A Fidesz 17 szavazattal rendelkezik az önkormányzatban, az MDF ezt hárommal tudja kiegészíteni.

A jelentős döntések meghozatalához tehát konszenzusra kell jutni a Balaton menti megye politikusainak.

Veszprémben a 12 éve hivatalban lévő polgármester, a szabad demokrata Dióssy László (56%) nyert, akit , az MSZP és a Szövetség Veszprémért is támogatott.

Ajkán Schwartz Béla, az MSZP-SZDSZ jelöltje lett a polgármester. A szavazatok 66,75 százalékát szerezte meg. Ékes Józsefet váltotta le, aki négy éve az MDF és a Vállalkozók Pártjának támogatásával győzött, de idén nem nem indult a választáson.

Balatonfüreden Bóka István, a Fidesz-MDF-MKDSZ közös jelöltje végzett az első helyen, 57,35 százalékkal. Négy évvel ezelőtt szintén a jobboldali koalíció jelöltje, Pálfy Sándor a Fidesz-FKGP-MDF-MKDSZ jelölt győzött.

Pápán két polgármesterjelölt indult, ahogy négy évvel ezelőtt is. A győztes ismét a jelenlegi polgármester, Kovács Zoltán, a Fidesz-MDF-MKDSZ jelöltje lett, 55,54 százalékkal.

Tapolcán a szavazatok 72 százalékának megszerzésével Ács János, a jelenlegi polgármester győzött, a Fidesz-MDF és a Tapolcai Iparoskör Vállalkozók Egyesületének közös jelöltje.

Várpalotán is megőrizte posztját a jelenlegi polgármester, Leszkovszki Tibor. Az MSZP-SZDSZ jelöltje a szavazatok 62 százalékát szerezte meg.