Rendőrség-ügyészség vita a Postabankról

Vágólapra másolva!
A Fővárosi Főügyészség az Országos Rendőr-főkapitányság jelentésének ismeretében dönt majd arról: szükség van-e további lépésekre annak kapcsán, hogy Princz Gábor gyanúsítottként előbb ismerhette meg a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) jelentését, mint a Postabank-ügyben a nyomozást felügyelő ügyész. Az ORFK szerint semmi ok nincs fegyelmi indítására.
Vágólapra másolva!

A Fővárosi Főügyészség az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságától az iratbetekintés körülményeire vonatkozóan várja a jelentést, és annak ismeretében dönt majd az esetleges további intézkedésekről - mondta Borbély Zoltán szóvivő az MTI-nek. A Kehi-jelentés a Postabank működésének 1998 nyarát követő, Princz Gábor elnök-vezérigazgató távozása utáni konszolidációs időszakára vonatkozik, ezért nem is képezi a gyanúsítás tárgyát az ügyészség szerint, így pedig feltehetően nem is szükséges a jelentés ismerete Princz Gábor védelmének ellátásához.

A főügyészség választ vár arra is, miként történhetett meg az, hogy Princz Gábor, illetve védője két órával azután kézbe vehette a dokumentumot, hogy az a rendőrség birtokába került. Ugyanakkor a Postabank-ügy nyomozásának fokozott felügyeletét ellátó Fővárosi Főügyészség ügyésznek erre még további öt napot kellett várnia.

Vizsgálat a titkos Kehi-jelentés miatt/itthon/20030317marhutlen.html

Az ORFK álláspontja szerint nem történt szolgálati titoksértés az ügyben, és semmi olyan kifogásolnivaló dolog nem akadt a nyomozás során, ami miatt fegyelmit lehetne indítani a nyomozati vezetők ellen - mondta Garamvölgyi Lajos kommunikációs igazgató. A nyomozók február 5-én kérték a Kehi-től a Postabank-jelentést, amiről az ügyészségnek is tudnia kell, mert a megkeresést elküldték nekik is. A Kehi akkor államtitokra hivatkozva elutasította az indítványt. Március 11-én, amikor megkezdődött a nyomozati anyagok ismertetése, Princz Gábor ügyvédje látta ezt a megkeresést az iratok között, és kérte, hogy hadd tekintsenek bele - mondta a szóvivő. A nyomozók ismét megkeresték a hivatalt és ezúttal sikerrel jártak. A rendőrség joggal feltételezte, hogy az ügyészség ismerte ezt a megkeresést és azt is, hogy nem változott az álláspontjuk azóta, mivel akkor nem tettek kifogást emiatt. Azt pedig utólag lehet mondani, hogy nem volt összefüggés a jelentés és a Princz-ügy között - mondta Garamvölgyi László.

A nyomozást vezető rendőrtiszt nem kívánta kommentálni az ügyet.