Alkotmánybírósághoz fordulnának a tanárok

Vágólapra másolva!
Alkotmánybírósághoz fordul a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, ha a közoktatási törvényt június 23-án jelenlegi formájában fogadja el a parlament. Az érdekvédelmi szervezet megbeszélést kezdeményezett az Országgyűlés oktatási bizottságának elnökével.
Vágólapra másolva!

Kerpen Gábor, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke a Népszabadságnak elmondta: találkozót kezdeményeztek az Országgyűlés oktatási bizottságának elnökével, mivel úgy látják: a közoktatási törvény módosítási javaslata több ponton is ellentétes más jogszabályokkal, illetve önmagával.

A szakszervezeti elnök példaként említette a tervezet általa "cselédpasszusnak" nevezett részét, amelynek értelmében - a PDSZ számításai szerint - évi 490 órát is taníthatnának a pedagógusok a kötelező órákon felül. A munka törvénykönyve ezzel szemben 280 órában maximálja a túlmunkát. Egy másik paragrafus pedig a végzettségekre vonatkozó követelményekkel ütközik - mondta Kerpen Gábor. E szerint az ötödik és a hatodik évfolyamon az időkeret 25-40 százalékában tanítóknak kell oktatniuk, holott a tanárok úgy szerezték diplomájukat, hogy azzal a felső tagozatban taníthatnak.

Sipos János, az oktatási tárca közoktatási helyettes államtitkára szerint a törvényjavaslat nem ellentétes más jogszabályokkal. Mint mondta: a közoktatási törvény tervezetéről minden tárcával egyeztettek, és apróbb módosítások után azt minden minisztérium támogatta.