25 milliót kaphat a móri rablók ismerőse

Vágólapra másolva!
Ha bebizonyosodik, hogy az elmúlt napokban a Duna árterében megtalált géppisztolyt  használták tavaly a móri bankrablók, akkor a nyomravezető - a móri gyanúsítottak ismerőse - megkaphatja  az eddigi legnagyobb nyomravezetői díjat - 25 millió forintot. A fegyverrel való visszaélés gyanúja miatt előzetesben lévő férfi a múlt héten vezette a rendőröket a feltételezett móri fegyver rejtekhelyéhez.
Vágólapra másolva!

Feltehetően megkapja a 25 millió forintos nyomravezetői jutalmat az az előzetesben lévő fiatalember, aki megmutatta a rendőrségnek, hol van elrejtve az a géppisztoly, melyet nagy valószínűséggel a móri bankfiók kirablásához használtak - írja a Magyar Hírlap. Ehhez a fegyverszakértőnek egyértelműen ki kell mondania, hogy a bankrablásnál ezt a fegyvert használták, és a szakvéleményt a bíróságnak is el kell fogadnia bizonyítékként.

A Szervezett Bunözés Elleni Igazgatóság által június 3-án őrizetbe vett két fiatalember - akiket a rablógyilkossággal gyanúsított H. László és K. Ede segítőinek tartanak - előzetes letartóztatását lőfegyverrel való visszaélés alapos gyanúja miatt rendelte el a bíróság. A rendőrség szerint ugyanis ők segédkeztek a több más bűncselekménnyel is meggyanúsított H. László fegyvereinek eltüntetésében.

A Magyar Hírlap úgy tudja, hogy az egyik fiatalember a múlt hét elején jelezte, kész vallomást tenni. Mint közölte, H. László a móri vérengzés után nem sokkal egy táskát adott neki, hogy rejtse el. H. letartóztatása után azonban megnézte a táskát, amelyben egy hangtompítós géppisztolyt talált. Tavaly augusztusban aztán úgy döntött, megszabadul a fegyvertől, ezért Csepelnél, a Duna árterületén elásta a táskát, és a darabjaira szedett Scorpio géppisztolyt. A fiatalember a múlt hét közepén vezette el a nyomozókat a rejtekhelyhez, ahol előkerült a fegyver és összes alkatrésze.

Ha bebizonyosodik, hogy ez volt a gyilkos fegyver, akkor a rendőrség eddigi legfontosabb bizonyítéka került elő. A Magyar Hírlap úgy tudja, a nyomozás vezetői ezért nem zárták ki a lehetőségét, hogy a beismerő vallomást tevő, előzetesben lévő gyanúsítottnak kifizessék a rekordnagyságú 25 millió forintos nyomravezetői jutalmat. Az üggyel foglalkozó százfős speciális nyomozó csoport költsége napi több millió forint, így a nyomozás idejének lerövidülésével a jutalom biztosan megtérül. A kifizetést azonban a rendőrség nem hozhatja nyilvánosságra, mivel a jutalommal kapcsolatos minden adat államtitoknak minősül - írja a lap.