Visszalépett a Fidesz jelöltje Demecseren

Vágólapra másolva!
Fenyegetésekre hivatkozva visszalépett a Fidesz jelöltje a november 16-ra kiírt megismételt demecseri időközi polgármester-választástól. "Aki fél a megmérettetéstől, az előtt két út áll, vagy emelt fővel vállalja a bukás lehetőségét vagy ha a kudarctól való félelem erősebb benne, akkor csendben visszavonul" - közölte az MSZP.
Vágólapra másolva!

"Az egész családomat érintő életveszélyes fenyegetések és annak tapasztalása, hogy ellenfeleim már semmitől sem riadnak vissza, elcsalják a szavazást, személyeket, családokat fenyegetnek, minden eszközt felhasználnak a hatalom megszerzése érdekében, arra kényszerítenek, hogy visszalépjek" - tudatta Fáky Lászlóné, a Fidesz jelöltje közleményében. "Ebben a háborúban én akkor sem nyerhetek, ha a végén győzök, mert ellenfeleim nem válogatnak az eszközökben" - tette hozzá.

"Ma ismét kiderült, hogy a jobboldali párt ebben az ügyben ismét a balhét helyezi előtérbe, nem pedig a demecseri választók bizalmának elnyerését" - reagált az MSZP szóvivője, Nyak István. Hozzátette: biztos abban, hogy a demecseriek - immár a Fidesz nélkül - újra nyerni fognak. "Aki fél a megmérettetéstől, az előtt két út áll, vagy emelt fővel vállalja a bukás lehetőségét vagy ha a kudarctól való félelem erősebb benne, akkor csendben visszavonul. Úgy tűnik, a Fidesz megtalálta a jobboldal harmadik útját. Átkozódva vonul vissza és rágalmaz" - áll a közleményben.

A választás megismétlését a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság rendelte el jogerős ítéletében, helyt adva a Fidesz Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szervezete által a szavazás végeredménye ellen benyújtott kifogásoknak.

A Fidesz kifogásai között szerepelt, hogy a választást megnyerő Kis Gyula, az MSZP, az SZDSZ és a Szövetség Demecserért Egyesület közös jelöltje félrevezette a választópolgárokat, amikor a szavazás előtt szórólapján azt állította, hogy az ajánlószelvények több mint a felét megkapta. Ugyancsak szóvá tették, hogy a két párt és a civil szervezet aktivistái állítólag fenyegetően léptek fel egy szavazóval szemben. Kifogásolták továbbá, hogy Kis Gyula egyik támogatója gépjárművel szállított választókat a szavazóhelyiséghez, valamint a jelölt oktatási intézményben tartott kampányrendezvényt. A helyi MSZP és SZDSZ szervezete ugyanakkor furcsállta a bíróság döntését, mert szerintük a visszaélés nem volt bizonyított, más esetekben pedig szerintük alaptalan volt a vád.