Márciusi határidőt kapott az ORFK a reformra

Vágólapra másolva!
Az országos rendőr-főkapitány szerint a belügyminiszter által bejelentett, a rendőrségi struktúrát érintő átalakításokat egyébként is szándékoztak megtenni. A belügyminiszter összefoglalta azokat a prioritásokat, amiket már 2004-ben a szervezet átalakítása, az EU-nak megfelelő rendőri szervezet és az állampolgárok nagyobb biztonságérzetének megteremtése, garantálása érdekében egyébként is megtenni szándékozunk - mondta Salgó László rendőrfőkapitány.
Vágólapra másolva!

Lamperth Mónika belügyminiszter hétfőn bejelentette: a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság bázisán létrehozzák a Nemzeti Nyomozó Irodát, összevonások és szervezeti átalakítások révén felére kívánja csökkenteni az Országos Rendőr-főkapitányságon a vezetői szintek számát. A megfogalmazott feladatok között említette a rendőrségi pénzügyi, számviteli rendszerének korszerűsítését. Szólt arról is, hogy a Készenléti Rendőrség bázisán létre kell hozni egy rendészeti biztonsági szolgálatot.

"A belügyminiszter a napokban normában, belügyminiszteri utasításban is megfogalmazza a bejelentetteket" - jelentette be az országos rendőrfőkapitány, aki arra a kérdésre, hogyan értékeli a tervezett változtatásokat, azt mondta: a rendőrségen belül a normák tartalmi vonatkozásait nem kritizálják. "Annál is inkább nem, mert ezek a prioritások szerepeltek, szerepelnek a 2004-es szervezési-fejlesztési elképzeléseink között" - tette hozzá.

A rendőrségen kedden reggel egy operatív értekezleten meghatározták a feladatokat, a határidőket, és létrehoztak bizottságokat, amelyek garantálják, hogy határidőre a belügyminiszter asztalára kerüljenek a javaslatok, intézkedési tervek. "Ezek a változások a szervezet és az állampolgárok érdekében történnek" - hangsúlyozta a vezérőrnagy, aki emlékeztetett rá: a Nemzeti Nyomozó Iroda és a bűnügyi szolgálat reformjával kapcsolatos elképzelések asztalára tételében március 1-jét jelölte meg a belügyminiszter határidőnek. Mint mondta, erre a határidőre a szakmai modellezést, a színvonalas előterjesztést mindenképpen meg tudják tenni, mellékelve a jogi, személyzeti és pénzügyi kockázat-elemzést is. Megjegyezte: ehhez nem kell elölről elindulniuk, mert ez a szakmai folyamat 2002-ben és 2003-ban folyt már. Ennek a miniszteri közzétételnek a jelentős elemei máris rendelkezésre állnak, nekünk az intézkedési tervvel kapcsolatos fontos szakaszok megjelenítése a legjelentősebb feladatunk - mondta.

Salgó nem gondolja, hogy a nyomozások színvonalában, "a folyó ügyekben végzett eredményes és tevékeny nyomozási munkát ez a fajta szakmai korrekció nehezítené". Beszámolt arról is, hogy a költségkihatásokkal kapcsolatosan nem készült elemzés, de a rendelkezésre álló idő véleménye szerint elég lesz ehhez is.