Hármast adtak a hallgatók az egyetemeknek

Vágólapra másolva!
Az egyetemi épületek esztétikai megjelenésével a hallgatók többsége elégedett, a műszaki állapotokról negatívabban nyilatkoznak - írja a Népszabadság egy nemrég publikált felmérés alapján. Az egyetemi épületek állapotát közepes osztályzatnál valamivel jobbnak (3,35), a kollégiumok színvonalát viszont rosszabbnak (2,92) értékelték a hallgatók.
Vágólapra másolva!

Az Országos Felsőoktatási Felvételi Iroda (OFI) honlapján közzétett felmérés során ötezer hallgatót kérdeztek meg az egyetemi épületek műszaki állapotáról, megközelíthetőségéről, esztétikai megjelenéséről, illetve a kollégiumok színvonaláról.

A sokszor építészeti műremekeknek számító, de egyre romló állagú egyetemi épületek műszaki állapotáról szinte mindig negatívabban vélekedtek a hallgatók, mint az épületek "eredeti", esztétikai szépségéről - írja a Népszabadság. Az épületek állapotát a megkérdezettek majdnem fele találta jónak vagy nagyon jónak, esztétikai megjelenésükre több mint 58 százalékuk adott 4-es vagy 5-ös osztályzatot. Az épületek megközelíthetőségét a hallgatók több mint kétharmada ítélte kifejezetten jónak, a kollégiumok állapotát azonban közel 26 százalékuk negatívan értékelte.

Intézményük állapotával az orvosi és a műszaki egyetemek hallgatói a legelégedetlenebbek (24,2 illetve 32,5 százalékuk adott csak pozitív értékelést), a természettudományi karok diákjai viszont a legjobb osztályzatokat adták (67,8 százalékuk nagyrészt vagy teljesen elégedett).

A lap szeront a bölcsészettudományi karok között a dobogó első fokán a Pázmány Péter Katolikus Egyetem áll, az utolsó helyre pedig a Károli Gáspár Református Egyetem került. A természettudományi karok közül messze vezeti az értékelés alapján kialakult ranglistát az ELTE-TTK, az épület állapotát 4,54-es, küllemét 4,2-es osztályzattal minősítették a hallgatók. A műszaki egyetemek listáján a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem került a dobogó első fokára, mögötte a Miskolci Egyetem, majd a Veszprémi Egyetem műszaki kara szerepel. A veszprémi kollégium ugyanakkor a budapestinél sokkal jobb osztályzatot kapott, az esztétikai megjelenésére pedig lényegesen rosszabbat.

Az intézmények állapotáról az orvostudományi karok hallgatói vélekednek a legnegatívabban. A tanulmány szerint ebben valószínűleg szerepet játszik az is, hogy a rossz infrastruktúra ezen a tudományterületen kelti a legabszurdabb érzéseket. Itt a Debreceni Tudományegyetem végzett első helyen, a szegediek, pécsiek és a budapestiek csak nagy különbséggel következnek utána a listán - derül ki a Népszabadság írásából.