Népszavazást tarthatnak Medgyessy javaslatairól

Vágólapra másolva!
Továbbra is fenntartja javaslatait a miniszterelnök a közös uniós választási listáról, a köztársasági elnök közvetlen megválasztásáról, a kisebb létszámú, hatékonyabb Országgyűlésről. Medgyessy Péter azt sem zárja ki, hogy felvetéseiről népszavazást tartsanak - véleménye szerint azok elnyerték az emberek tetszését.
Vágólapra másolva!

Medgyessy Péter népszavazás kezdeményezését sem tartja kizártnak abban az esetben, ha a pártok "elsumákolják" azon felvetéseit, amelyekről országértékelő beszédében szólt a parlamentben. A miniszterelnök Miskolcon, az MSZP városi szervezetének szombaton tartott fórumán megerősítette: továbbra is fenntartja javaslatait a közös uniós választási listáról, a köztársasági elnök közvetlen megválasztásáról, a kisebb létszámú, ugyanakkor hatékonyabb Országgyűlésről.

"A nemzeti egység megteremtése érdekében ajánlottam a közös listát, együttműködés, közös gondolkodás, egymás iránti tisztelet alapján kell a nemzet érdekeit együtt képviselni az unió parlamentjében" - mondta Medgyessy Péter. Hozzátette: megítélése szerint az a tény, hogy a parlamenti pártok képviselői egy asztalhoz ültek, és egyetértetek abban, hogy "legyen egy normális kampány, és ennek a szabályait ki kell alakítani", már haladás a párbeszéd felé. "A lista egy szimbólum, az, hogy van egy nemzeti egység, hogy együtt akarunk valamit" - mondta. Medgyessy szerint kezdeményezései elnyerték az emberek szimpátiáját.

A kisebb létszámú, ugyanakkor hatékonyabb parlamentről szóló javaslatáról a miniszterelnök elmondta: kezdeményezése lényegében egy "normális parlamentről" szólt, ahol egymással tisztességesen és normálisan viselkednek a képviselők, ahol valóban az emberek dolgaival, és nem egymással foglalkoznak. A köztársasági elnök közvetlen megválasztásáról szólva hangsúlyozta: az elnök a pártok fölött áll, és amennyiben a nép választja meg, akkor nagyobb az esélye annak, hogy valóban így is érzi, hiszen nem a pártok jelölték és választották meg a posztra.

Figyelme középpontjában olyan erős gazdaság szerepel, amely több és jobb elosztást tesz lehetővé - mondta. "Májusban, júniusban, az év második felében az emberek érezni fogják, hogy a gazdaság erős és mozog, a statisztikák már most mutatják, hogy az elmúlt év utolsó negyedétől kimozdultunk a korábbi pozícióból" - tette hozzá. A megszorító intézkedésekre az ország jövője érdekében van szükség, a változások egyik feltétele pedig az, hogy takarékosabban gazdálkodjon az állam.