Privatizálják a kiskunhalasi kórházat is

Vágólapra másolva!
Az egészségügy privatizációjában a nagyobb beruházások megtérülése tíz év után várható. A körmendi önkormányzat - elsőként az országban - kórházának teljes működtetésére egy magáncéggel szerződött. Kiskunhalason csütörtökön döntött a városvezetőség a kórház működtetésének privatizálásáról. A befektetők az ellátás javulását, a kórházak a beruházások megvalósulását, az önkormányzatok az anyagi terhek csökkenését ígérik - írja a Magyar Hírlap.
Vágólapra másolva!

Bár a kórházak privatizációját szabályozó kórháztörvényt tavaly az Alkotmánybíróság megsemmisítette, három kórházban már konkrét lépéseket tettek a magántőke bevonására. Körmenden befektetőt is találtak, Kiskunhalason a pályáztatás előtt állnak, Dunaújvárosban pedig elindult a vita a tőkebevonásról.

Körmend önkormányzata szerdán fogadta el azt a keretszerződést, amely szerint júniustól a HostInvest cégcsoport működteti a Batthyány-Strattmann László Kórházat. A körmendi kórház dolgozóinak közalkalmazotti jogviszonya megszűnik, de az ötvenszázalékos vasúti kedvezményt kivéve, minden jogukat átvállalja a gazdasági társaság. A működtetés átadására amiatt is szükség volt, mert így lesz pénz új orvosi műszerek beszerzésére, az amortizálódott géppark lecserélésére.

A kiskunhalasi Semmelweis kórházba történő tőkebevonásáról csütörtökön döntött a tulajdonos önkormányzat. Az intézményt már egy éve az önkormányzati tulajdonban lévő kht. működteti. A vagyoni tulajdonjogot nem adja el az önkormányzat, a kórház működtetésére viszont várja majd a tőkeerős befektetőket. A működtetési jog megszerzéséhez akár milliárdos beruházásokat is végre kell majd hajtania a pályázónak - mondta a Magyar Hírlapnak Varga Gábor kórházigazgató.

Dunaújvárosban egyelőre a kórház gazdasági társasággá történő átalakítása előtt állnak. Az esetleges privatizációs lehetőségekről tanulmány készült.