Állítólag a kőbányai polgármester ellen vallott Kulcsár

Vágólapra másolva!
A K&H-ügyben sikkasztással vádolt Kulcsár Attila exbróker azt vallotta, hogy közreműködésével a kőbányai polgármester és két X. kerületi önkormányzati tisztségviselő 500 millió forint extraprofithoz jutott - írta szombati számában egy napilap. Mind Kulcsár védője, mind az ügyészségi szóvivő úgy nyilatkozott, hogy az ehhez hasonló kiszivárogtatások mind a nyomozás, mind a védelem érdekeit sértik.
Vágólapra másolva!

"Andó Sándor X. kerületi MSZP-s polgármester (...) és két önkormányzati tisztségviselő (...) mintegy 500 millió forintos extraprofitot könyvelhettek el az önkormányzat pénzének többszöri törvénytelen tőzsdei megforgatásával" - hivatkozik Kulcsár Attila vallomására a Magyar Nemzet. A lap azt írta, hogy "a fenti állítások kizárólag Kulcsár Attila közokiratba foglalt vallomásán alapulnak".

Andó Sándor polgármestert az MTI egyelőre nem tudta elérni. A kőbányai polgármesteri iroda vezetője, Lőrincz Jenő azonban közleményt adott ki, amelyben visszautasítja a vádakat. A kerület önkormányzata és a polgármesteri hivatal vezetői "értetlenül és megdöbbenve állnak az állítólagos Kulcsár-vallomáson alapuló újságcikk előtt" - áll a dokumentumban. "Visszautasítják a bizonytalan forrásokra hivatkozó alaptalan gyanúsítgatásokat és vádakat, melyek tisztázását jogi útra terelik" - írta Lőrincz Jenő, hozzátéve, hogy az újságcikkel kapcsolatban vasárnap sajtótájékoztatót tartanak.

A Magyar Nemzet Kulcsár Attila vallomására hivatkozva azt is írta: Karl Imre volt MSZP-s országgyűlési képviselő javasolta 1999-ben, hogy az önkormányzat ellenszolgáltatások fejében a K&H Equities-nél helyezze el a pénzét. "Amit ez a cikk állít, hogy én bárminek értelmi szerzője lettem volna, vagy bármilyen módon az őáltala elkövetett cselekményekben részt vettem volna, ebből egy szó nem igaz, ennek semmifajta alapja nincsen" - mondta Karl Imre, megjegyezve, hogy megteszi a lappal szemben "a megfelelő jogi lépéseket". Azt elismerte, hogy ügyfele volt a brókercégnek, és a kapcsolattartója Kulcsár Attila volt, de maga is károsultja a bróker tevékenységének.

"A sajtóban megjelent hírek leginkább az ügyészség érdekeit sértik, mivel veszélyeztetik az eljárást és a nyomozás eredményességét" - mondta Borbély Zoltán, a Legfőbb Ügyészség szóvivője, aki hozzátette: a törvény egyes eljárási szereplőknek legális lehetőséget biztosít arra, hogy a gyanúsítotti vagy egyéb vallomásból másolatot kapjanak, ezek így kikerülhetnek az ügyészség kapuin kívülre. Az ügyészség, az ügyészségi vezetők, így a nyomozó ügyészek is csak az ügyészség falain belülről származó hírekért tudnak felelősséget vállalni - tette hozzá.

Zámbó Gyula, Kulcsár Attila védője az MTI-vel közölte, hogy védence vallomásáról, annak tartalmáról semmit nem mondhat, de hasonló álláspontra helyezkedett a szóvivővel, mondván: a jegyzőkönyvek nyilvánosságra hozatala védencének és az ügyészségnek ártanak. "Nekem, mint védőnek, nem áll érdekemben a vallomások tartalmának kiszivárogtatása, sőt azok kifejezetten ártanak mind nekem, mind az ügyészségnek" - közölte. Hátrányos lehet a kiszivárogtatás, például akkor, ha a tanúk esetleg nem azt vallják, amire emlékeznek, hanem azt, amit az újságban olvastak - tette hozzá az ügyvéd. A kihallgatásokon Kulcsár Attila, az ügyészek, a jegyzőkönyvvezető és ő maga, mint védő vesz részt - mondta Zámbó Gyula.

Kulcsár Attila nagyon ritkán fogadhatja közeli hozzátartozóit, mással pedig nem tartja a kapcsolatot, és nincs is miért nekik beszámolnia az ügy érdeméről - mondta az ügyvéd.