Hétfőn kevesebb kórházban sztrájkoltak

Vágólapra másolva!
Csak néhány egészségügyi intézményben folytatódott hétfőn az Egészségügyben és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (EDDSZ) által meghirdetett országos sztrájk; összesen mintegy 800-an szüntették be a munkát. A résztvevők a jobb munkakörülményekért tüntettek. Veszprémben a szaktárcával való megegyezésig folytatják a sztrájkot, Jászberényben csak a legsürgősebb esetekben látják el a betegeket.
Vágólapra másolva!
Ismét sztrájkolnak a kórházakban/itthon/20041015ismet.htmlKözel négyezer egészségügyi dolgozó sztrájkol/itthon/20041007nyolc.htmlMűtétek is elmaradhatnak a sztrájk miatt/itthon/20041005mutetek.htmlHetente sztrájkolnának az egészségügyi dolgozók/itthon/20040929hetente.html

Csak néhány egészségügyi intézményben folytatódott hétfőn az Egészségügyben és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (EDDSZ) által meghirdetett országos sztrájk; összesen mintegy 800-an szüntették be a munkát. A munkabeszüntetés pénteken kezdődött, célja a jobb munkakörülmények megteremtése az ágazatban. Akkor országosan több mint tízezer egészségügyi dolgozó sztrájkolt Cser Ágnes EDDSZ-elnök akkori közlése szerint.

Csongrád megyében a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több intézményéből, valamint a makói és a szegedi városi kórházból összesen mintegy 260-270 orvos és szakdolgozó csatlakozott hétfőn a sztrájkhoz. Lényegesen kevesebben vettek részt a munkabeszüntetésben, mint pénteken, amikor összesen 650 dolgozó demonstrált az ágazat helyzetének javításáért. Ágoston Zsuzsanna, a SZTE sztrájkbizottságának tagja a kisebb létszámot azzal indokolta: a munkabeszüntetés keresetkieséssel jár, ezért nem is várható el, hogy minden alkalommal részt vegyenek ugyanazok a dolgozók a sztrájkban. Jászberényben az Erzsébet kórházban 120-an sztrájkolnak, csak sürgős esetekben látják el a betegeket. A veszprémi megyei kórházban 435-en sztrájkolnak. A munkabeszüntetéseket mindaddig folytatják, amíg a szakminisztériummal megkezdett tárgyalások nem vezetnek számukra kedvező eredményre. Pécsett is tovább folyt a sztrájk. Az egyetem klinikáin és a Honvéd Kórházban több mint ezer dolgozó vett részt a megmozdulásban.

Az EDDSZ célja az, hogy kormányzati szintű egyeztetés induljon a sztrájkolók követeléseiről, és nem elégszenek meg az ágazati érdekegyeztető tanáccsal - nyilatkozta Cser Ágnes. A szakszervezet már október 7-re is hirdetett meg sztrájkot, követelésük érvényesítése érdekében kijelentették, hogy akár heti rendszerességgel megismétlik a sztrájkot, amíg meg nem állapodnak a kormánnyal. A munkabeszüntetésük írásbeli indoklása szerint "az egészségügyi és szociális ágazatban dolgozók helyzete napról napra nehezebbé válik, napi megélhetési gondokkal küszködünk, a többségünk eladósodott, egyre kevesebben, egyre fáradtabban látjuk el feladatainkat. (...) Bérköveteléseinkkel (...) nem csak a hálapénz megszüntetését szeretnénk elérni, hanem azt is, hogy megfelelő jövedelem mellett elegendő és jól képzett egészségügyi és szociális ágazati dolgozó gyógyítsa, ápolja és gondozza" a ráutaltakat.