Golyóálló mellényben vallott a védett tanú

Vágólapra másolva!
Golyóálló mellényben tett vallomást a védett tanú a kecskeméti maffiaperben. Alátámaszotta az ügyészség állításait és részletesen beszámolt a vádiratban szereplő fegyvercsempészésről. A kecskeméti maffiaperben emberölés előkészületével, fegyvercsempészettel és lőfegyverrel történt visszaéléssel vádol az ügyészség egy 11 tagú bandát.
Vágólapra másolva!

Emberölés előkészületével, fegyvercsempészéssel és lőfegyverrel történt visszaéléssel vádolja az ügyészség R. Lászlót és tíz társát a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon folyó perben. A hétfői tárgyaláson inge alatt jól láthatóan golyóálló mellényt viselő szerb-montenegrói állampolgárságú védett tanú a nyomozati szakaszban gyanúsítottként szerepelt, de miután együttműködött a hatóságokkal, megszüntették ellene az eljárást.

Vallomásában egy korábban meghallgatott védett tanúhoz hasonlóan a vádiratot támasztotta alá. Elmondta, hogy börtönben volt, amikor a másodrendű vádlott meglátogatta és arról beszélt neki, hogy szabadulás után egy gyilkosságot kell végrehajtani az elsőrendű vádlott megbízásából.

Fodor Endre tanácsvezető bíró kérdéseire válaszolva a vádiratban szereplő fegyvercsempészést megerősítette, és kijelentette, hogy R. adott utasítást a fegyverek beszerzésére. Beszámolt arról, hogy a fegyverek egy Balatonon tevékenykedő, a bároktól és szórakozóhelyektől védelmi pénzeket szedő férfi meggyilkolásához kellettek volna.

Elmondta, hogy R.-ék azért akartak az első fegyverszállítás után még több fegyvert és gránátot, mert attól tartottak, hogy a férfi megölése után, az emberei megpróbálnak bosszút állni. Állítása szerint 2004-ben két alkalommal történ fegyverszállítás Szerbiából, és ő kísérte szerb társával, a hatodrendű vádlottal, Magyarországon a fegyvereket.

Közölte, hogy azért kellett a fegyverekről és a lőszerekről a telefonban "virág" nyelven beszélni, mert egy férfi, akit megnevezett, s aki húsz éven keresztül vezette a főváros rendőrkapitányságának életvédelmi osztályát, figyelmeztette R.-t, hogy lehallgatják a telefonokat.

A védett tanú beszámolt arról, hogy éppen telefonon beszélt a fegyvereket szállító férfivel, amikor a kommandósok elfogták 2004. augusztus 4-én Kecskeméten. Miután nem válaszolt a telefonhívásra a fegyvert szállító személy, telefonon kapcsolatba lépett a másodrendű vádlottal, aki kijelentette: "Jól nézünk ki." A szerb tanú szerint R. és három társa irányította a bűnszervezetet, de "R.-é volt az utolsó szó". Kedden a védett tanú további meghallgatásával folytatódik a per.