Utánanéz Molnár a hétszer meghalt embernek

Vágólapra másolva!
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) átfogó ellenőrzést és vizsgálatot indít annak érdekében, hogy megszűnjön az egészségügyben a pazarlás és a tb-támogatással való visszaélés. Molnár Lajos az visszaélésekkel kapcsolatban példaként megemlítette: a minisztérium egyik férfi munkatársa a kimutatások szerint nőgyógyászati ultrahang vizsgálaton esett át, és 2001 és 2003 között hétszer született és halt meg.
Vágólapra másolva!

A visszaélések megszüntetése érdekében az OEP-nél átfogó vizsgálatot indítunk és olyan ellenőrző csoportokat hozunk létre a pénztáron belül, amelyek a kiemelkedő OEP-támogatást rendelő orvosok tevékenységét fokozottan ellenőrzi - fogalmazott Molnár Lajos.

Molnár Lajos a sajtótájékoztatón különböző példákkal illusztrálta a különböző visszaéléseket. Ezek szerint egy középkorú férfi 1999 és 2006 között 86 kórházban fordult meg, és ezen időszak alatt több mint 28 millió forint társadalombiztosítási támogatást fizetettek ki a kezelései után.

Egy másik kimutatás szerint a minisztérium egyik férfi munkatársa a taj-száma alapján nőgyógyászati ultrahang vizsgálaton esett át, és 2001 és 2003 között hét alkalommal született meg és hét alkalommal halt meg, s ennyiszer boncolták fel egy vidéki kórházban. Ezen beavatkozások után összesen több mint kétmillió 700 ezer forint támogatást számoltak el.

A miniszter szerint többek között ezen visszaélések és pazarlások miatt kell a gyógyszer-gazdaságossági törvény, az egészségbiztosítási felügyelet, és ezért van szükség arra, hogy a háziorvosok betegadatokat szolgáltassanak, és a lehető legkedvezőbb árú készítményt írják fel a betegnek.

Molnár Lajos elmondta még, hogy január 1-jétől a kórházi zárójelentésben latin helyett magyarul kell az elvégzett beavatkozásokat leírni, és fel kell tüntetnie az intézménynek, hogy a beavatkozások után milyen összegű biztosítást vár a pénztártól. Ezt a zárójelentést a betegnek alá kell írnia. Ez szerinte megelőző intézkedés, hiszen a beteg nem fog olyan zárójelentést "jóváhagyni", amelyen olyan beavatkozások szerepelnek, amelyeket nem végeztek el rajta - vélte a miniszter.