A főkapitány nem akar belső vizsgálatot Mórról

Vágólapra másolva!
Nem tart szükségesnek belső vizsgálatot a móri ügy nyomozása miatt az országos rendőrfőkapitány. Bene László ezt szokásos hétfői találkozóján közölte az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium államtitkárával, aki korábban szükségesnek tartott volna egy ilyen vizsgálatot.
Vágólapra másolva!

A hétfőnként megszokott értekezleten az országos rendőrfőkapitány közölte: nem látja indokát a vizsgálat elrendelésének, tehát nem rendel el vizsgálatot a Nemzeti Nyomozó Iroda ellen - mondta az ORFK szóvivője. Garamvölgyi László hozzátette: Bene László azzal indokolta álláspontját, hogy automatikusan megtörténik minden nagy horderejű ügynek a szakmai vizsgálata, a tapasztalatok kiértékelése, ráadásul itt még a szakmai tapasztalatokról nem is lehet beszélni, mert még folyik a móri nyomozás.

Kondorosi Ferenc pénteken tudatta, hogy hétfőn ad tájékoztatást az IRM-ben az országos rendőrfőkapitány a móri bűncselekménnyel kapcsolatos rendőri munka tapasztalatairól. "Én arról szeretnék tájékoztatást kapni az országos főkapitánytól, hogy miként kívánja áttekinteni a rendőri munka tapasztalatait a móri bűneset apropóján, lát-e olyan tapasztalatot amit értékelni, elemezni kell" - fogalmazott akkor a szaktárca államtitkára.

A politikus hozzátette: meghallgatja a tájékoztatást és "ennek alapján dönt arról, milyen lépések szükségesek". Az MTI kérdésére, hogy ő szükségesnek tartana-e egy rendőrségi belső vizsgálatot, azt mondta: elképzelhetőnek tartja, de az országos rendőrfőkapitány tájékoztatójának ismeretében tudja kialakítani álláspontját.

Kondorosi Ferenc péntek reggel az MTV Nap-kelte című műsorában még úgy fogalmazott arra a kérdésre, hogy véleménye szerint indokolt-e a belső vizsgálat: "én szerintem feltétlenül, mert nyilvánvalóan valami gellert kapott ez a nyomozás".

A Nemzeti Nyomozó Iroda jelenleg két tatabányai férfit gyanúsít azzal, hogy 2002 májusában ők rabolták ki a móri bankfiókot, és közben lemészároltak nyolc embert. A móri bűncselekmény elkövetésével korábban Kaiser Edét és Hajdú Lászlót gyanúsította a rendőrség: Kaiser Edét a móri és más fegyveres rablások miatt jogerősen tényleges életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték, Hajdú László megismételt elsőfokú eljárása pedig jelenleg is folyik a Fővárosi Bíróságon.