Magyar Nemzet: Az államé lehet a tankönyvek terjesztése

Vágólapra másolva!
Egy javaslat szerint a jövőben az állam terjesztené a tankönyveket, így kerülve el, hogy a magánvállalkozókból álló tankönyvterjesztők bojkottal fenyegessék az iskolákat, ha azok nem tudnak fizetni. A tankönyves vállalkozók tiltakoznak a javaslat ellen, amely álláspontjuk szerint ellehetetlenítené a kiadókat és a tankönyvkereskedőket.
Vágólapra másolva!

Állami kézbe helyezné a tankönyvterjesztést a parlament kulturális és sajtóbizottsága, a kormánypártok így kerülnék el, hogy a magánvállalkozókból álló tankönyvterjesztők tankönyvbojkottal fenyegessék az iskolákat, ha nem kapják meg időben a könyvekért járó pénzt - írta a Magyar Nemzet hétfőn.

A lap ismerteti a bizottságnak a jövő évi költségvetési törvényt megalapozó, salátatörvényhez benyújtott módosító indítványát, amely így fogalmaz: a tankönyvek megrendelése, beszerzése, az iskolákba való eljuttatásának megszervezése és vételáruk beszedése állami közérdekű feladat, amelyet a jövőben a magyar állam a Könyvtárellátó Kiemelten Közhasznú Nonprofit Kft.-n keresztül lát el.

A javaslat elfogadása esetén az iskolák nem rendelhetnék meg a kiadóktól a könyveket, hanem a könyvtárellátó a közoktatási információs rendszer alapján összesítené a rendeléseket és gondoskodna a tankönyvellátásról - írta a Magyar Nemzet.

A könyvtárellátótól átvett könyveket az iskolák értékesítenék a diákoknak, a vételárral pedig elszámolnának, és a munkáért jutalékot kapnának. A tankönyves vállalkozók tiltakoznak a javaslat ellen, amely álláspontjuk szerint ellehetetlenítené a kiadókat és a tankönyvkereskedőket, ráadásul megtakarítással sem járna - írja a lap.