Elnézést kért Hagyótól a Nokia-dobozos vádló

Csak azért mondott súlyosan terhelő dolgokat a BKV korábbi megbízott vezérigazgatója Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettesre nyomozati vallomásában, hogy ne tartóztassák le, mint a többieket. Erről Balogh Zsolt beszélt csütörtökön a Kecskeméti Törvényszéken, ahol 2012 óta folyik Hagyó és társai ellen büntetőeljárás.
Balogh volt a Nokia-dobozos botrány kirobbantója - most a per negyedrendű vádlottja. Szerepe és korábbi vallomása azért fontos, mert a vádirat Hagyóra terhelő főbb állításai javarészt az ő nyomozati vallomásán alapulnak.
Így kapott szárnyra egyebek közt a Nokia-dobozos történet, miszerint Balogh állítólag két alkalommal juttatott kenőpénzt az akkori főpolgármester-helyettesnek.
A Hagyó elleni három vádpontból kettő Balogh ellentmondásos nyomozati vallomásán alapul. Az akkor, 2009-ben tett kijelentéseit Balogh már a per egy korábbi szakaszában, 2012 októberében sem vállalta, jogi nyelven nem tartotta fenn. A bíróság előtt hasonlóan tett a BKV másik korábbi vezérigazgatója, Antal Attila is, mondván: vallomását a nyomozók fenyegetésének hatására tette.
A mostani tárgyaláson Balogh továbbra sem tartotta fenn korábbi vallomását, de ennél több történt - mondta az Origónak Hagyó védője, Kádár András.
Az ügyvéd szerint ugyanis Balogh kimondta, Hagyó nem utasította őt törvénysértésre, ő maga sem követett el ilyet, és pénzt sem adott át Hagyónak - sem nokiás dobozban, sem máshogy. Sőt, korábbi „vádlója" bocsánatot kért Hagyótól.
Az Origo számolt be arról, hogy a férje nevén szerepel Tarlós István tanácsadóinak listáján havi bruttó 850 ezer forintos fizetéssel az a korábbi ügyész, aki a Hagyó-ügyben elérte a volt MSZP-s főpolgármester-helyettes előzetes letartóztatását. Volt kémelhárítók és a BKV-ügyben érintett egykori rendőrök is kaptak állást a fővárosnál.