A mentők sincsenek biztonságban

Budapest, 2015. május 14.
Rendőrök és mentők dolgoznak 2015. május 13-án késő este a XXIII. kerületi Majori úton, ahol egy buszmegállóban két, több fős társaság között szóváltás, majd dulakodás alakult ki. A vita tettlegességig fajult, és egy gumilövedéke
Budapest, 2015. május 14. Rendőrök és mentők dolgoznak 2015. május 13-án késő este a XXIII. kerületi Majori úton, ahol egy buszmegállóban két, több fős társaság között szóváltás, majd dulakodás alakult ki. A vita tettlegességig fajult, és egy gumilövedékes fegyverből több lövést adtak le, egy férfi súlyosan, egy másik életveszélyesen megsérült. MTI Fotó: Lakatos Péter
Vágólapra másolva!
Évente 40-50 súlyosabb támadás éri a mentőket, amelyben meg is sérül a segíteni próbáló dolgozó, a szidalmazásokat, fenyegetéseket már nem is számolják.
Vágólapra másolva!

Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője a Magyar Időknek azt mondta, a támadók időnként jelentős anyagi kárt is okoznak, a támadások jelentős részét részeg vagy drogos emberek követik el. A lap felidézte, hogy tavaly novemberben egy vélhetően drogos fiatal hasba szúrta a rajta éppen segíteni próbáló mentőorvost, aki életveszélyes sérüléseket szenvedett.

Időnként elkel a rendőri segítség Forrás: MTI/Lakatos Péter

A mentőszolgálat minden esetben feljelentést tesz közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt, amiért letöltendő börtönbüntetést is kiszabhat a bíróság, erre már volt példa is.

A mentőket ért rendszeres támadások miatt, illetve azok megelőzése érdekében kötött megállapodást az OMSZ a Fővárosi Önkormányzat Rendészeti Igazgatóságával. Emellett szükség esetén az OMSZ mentőegységei a rádiókészülékük pánikgombjának megnyomásával jelezhetik, hogy bajba kerültek. Ilyenkor a központban látják, hogy éppen hol tartózkodik a jármű, és azonnal értesítik a rendőröket.