Kampány indul a fiatalokért

Novák Katalin aggódik a fiatalok digitális ellenállása miatt
Budapest, 2017. május 8. Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára válaszol Soltész Miklós KDNP-s képviselő, egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár napirend előtti felszólalására az Országgyűlés plenáris ülésén 2017. május 8-án. MTI Fotó: Kovács Tamás
Vágólapra másolva!
Az EMMI és az Új Nemzedék Központ közös kampányt indított, mert úgy látják, hogy a fiatalok digitális immunrendszere meglehetősen gyenge. A kezdeményezést Novák Katalin államtitkár jelentette be egy rendkívüli osztályfőnöki órán, ahol az is kiderült, hogy megrajzolják a fiatalság digitális immuntérképét.
Vágólapra másolva!

A fiatalok "digitális immunrendszerének" erősítése érdekében indít kampányt az Emberi Erőforrások Minisztériuma az Új Nemzedék Központtal együttműködve - jelentette be Novák Katalin államtitkár szerdán Budapesten. A család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkár az Uránia Nemzeti Filmszínházban tartott rendkívüli osztályfőnöki órán vett részt.

Előtte a diákok megtekintették a Wellhello zenekar szövegeire épülő #Sohavégetnemérős című filmet. Novák Katalin arról beszélt, hogy a film "szerethető, vicces formában" mutatja be a fiatalokra leselkedő veszélyeket, ezért jó döntésnek tartja, hogy az ÚNK-n keresztül támogatták elkészültét.

Novák Katalin aggódik a fiatalok digitális ellenállóképessége miatt Forrás: MTI/Kovács Tamás

Novák Katalin ezért bejelentette egy úgynevezett digitális immunerősítő program elindítását, amelyet az ÚNK fog megszervezni, a nagykövete pedig Bagi Iván humorista lesz.

Poór Csaba, az Új Nemzedék Központ kommunikációs igazgatója közölte: júniusban telekommunikációs, infokommunikációs, kiberbiztonsági cégek, reklámszakemberek és pszichológusok részvételével elkészítik a fiatalok "digitális immuntérképét" és a "digitális immuncsomagot", amely alapján a kampány folyik majd. A tervek szerint szeptemberben indul a tényleges kampány, amikor az "immuncsomagot" eljuttatják a fiatalokhoz például weboldalakon és vloggerek segítségével.

Bagi Iván a rendezvényen elmondta:

ő is digitális visszaélés áldozata lett néhány éve,

amikor feltörték a Facebook-profilját, egyik barátjának a számítógépét zsarolóvírus támadta meg, egy másiknak pedig a bankkártya-adatait lopták el.

Első lépésben egy kerekasztalt hoznak létre, hogy feltérképezzék az ifjúság digitális "gyenge pontjait". Emellett a megyei jogú városokban és a vidéki zenei fesztiválokon roadshow-znak majd, ahol az érdeklődők

"digitális szűrővizsgálaton" vehetnek részt egy "etikus hackerrel",

ennek során ellenőrizhetik, mennyire erős a "digitális immunrendszerük", például a felhasználói jelszavuk. Ezeken túl osztályfőnöki órákon és a médiában is szeretnék felhívni a fiatalok figyelmét a rájuk leselkedő digitális veszélyekre és a tudatosabb internethasználat fontosságára.

A rendezvényen bemutatták az ÚNK kisfilmjét is a kibertámadások és az internetes zaklatás jelentőségéről.