Bezár a legtöbb kolerakezelő-központ Jemenben

A világ eddigi legnagyobb kolerajárványa tört ki Jemenben
A yemeni child, who is suspected of being infected with cholera, cries at a hospital in the capital Sanaa, on August 12, 2017. A cholera outbreak has claimed the lives of some 2,000 Yemenis in less than four months. / AFP PHOTO / Mohammed HUWAIS
Vágólapra másolva!
Az Orvosok Határok Nélkül nevű nemzetközi segélyszervezet hétfőn közölte: a fél éve kitört kolerajárvány visszaszorulóban van az arab-félszigeti országban.
Vágólapra másolva!

- írta az orvosok szervezete hétfői közleményében.

Október második hetében 570 koleragyanús páciens kérte kezelését Jemenben, a kolera tetőzése idején ez a szám több mint 11 000 volt - állt a civil szervezet beszámolójában.

A világ legnagyobb kolerajárványa volt Jemenben Forrás: AFP/Mohammed Huwais

"Az MSF által a múlt héten kezelt páciensek mindössze kilenc százaléka szorult kórházi kezelésre, és csak egy korlátozott számú páciensnek vannak a kolerás megbetegedés meghatározásával (akut vizes hasmenés hányással vagy anélkül) megegyező tünetei" - tette hozzá az orvosi segélyszervezet.

- mondta Gasszán Abu Csár, az MSF jemeni missziójának vezetője.

Az Egészségügyi Világszervezet legfrissebb adatai szerint a járvány április végi kitörése óta

885 ezer koleragyanús megbetegedést jegyeztek fel

Jemenben, beleszámítva a betegség következtében elhunyt 2184 személyt. A betegség halálos rátája jelenleg 0,25 százalék.

A WHO szerint az utóbbi májusban több mint 23 ezer jemeni fertőződött meg Forrás: MTI/EPA/Jahja Arhab

Habár a kolera terjedése általában alábbhagy a betegség betetőzése után, a különböző segélyszervezetek jelentése szerint a

jemeni járvány tovább tartott

és szélesebb körben terjedt a várthoz képest. Ennek oka a megfigyelők szerint az, hogy a jemeni egészségügyi ellátást jelentősen megtépázta az országban több mint három éve tartó polgárháború.

Az arab-félszigeti országban Abed-Rabbó Manszúr Hádi szunnita elnök csapatai 2014 szeptembere óta harcolnak a síita húszi felkelőkkel és az Ali Abdullah Száleh előző államfőt támogató milíciákkal. A lázadók ellen 2015 márciusában a Szaúd-Arábia vezette arab koalíció is hadba lépett, és légierővel segíti a kormányt.