Hollik István újságírók előtt felidézte, szerdán kért találkozót az izraeli nagykövettől, hogy személyes közbenjárását kérje a The Jerusalem Post cikkével kapcsolatban.
A nagykövet fogadta és Hollik István a találkozón átadta azt a levelet, amelyben a Fidesz és a KDNP azt kéri: személyes kapcsolatait is felhasználva próbáljon közbenjárni, hogy a Soros-hálózatot"leleplező hangfelvételt bocsássák a magyar kormány rendelkezésére. A kormánypárti képviselő közölte: az újság cikke szerint a Soros-hálózat egyik NGO-jának vezetője, a magyar állampolgár
Dénes Balázs arra próbálja rávenni a német kormányt, hogy a Magyarországon tevékenykedő német vállalatokon keresztül zsarolja meg hazánkat.
Mindezt úgy, hogy ez akár több tízezer magyar munkavállaló állásába is kerülhet - mondta a kereszténydemokrata politikus.
Hozzátette: egy ilyen ügy komoly nemzetbiztonsági kérdéseket vet fel, fontos, hogy a magyar kormány megfelelően ki tudja vizsgálni. Ezt csak úgy tudja megtenni, ha hozzájut ahhoz a hangfelvételhez, amelyre a The Jerusalem Post hivatkozik és amelyről
a Soros NGO-t vezető Dénes Balázs is elismerte, hogy az ő hangja hallható rajta.
A KDNP-s politikus kérdésre azt mondta: a nagykövet átvette a levelet, és megerősítette, hogy Magyarországnak és Izraelnek nagyon erősek és jók a kapcsolatai. Izrael pontosan tudja, milyen az, amikor egy ország szuverenitását megsértik, csorbítani akarják külföldről. Megértik Magyarország és a kormánypártok helyzetét - idézte Jószéf Amranit. A nagykövet annyit ígért, hogy még csütörtökön továbbítja az izraeli kormánynak a Fidesz és a KDNP levelét, és amint választ kap, azonnal közli vele - mondta Hollik István.
A kormánypári képviselő közölte: olyan megoldásban érdekeltek, és ezt elmondta a nagykövetnek is, amely tiszteletben tartja az izraeli sajtószabadságot - azaz nem várják el az újságtól, hogy a forrásait felfedje -, de a hangfelvétel mégis a magyar kormány birtokába kerül.