Az Iránytű által végzett felmérés kimutatta, hogy az összes válaszadó 61 %-a elutasítja Vona iszlám iránti szerelmét, azaz, hogy korábban kifejtette, hogy szerinte az iszlám az emberiség utolsó reménye, és felesküdött Allah-ra törökországi látogatása során.
No, de a biztos Jobbikos szavazókban is visszatetszést keltett Vona iszlámbarátsága: Azok, akik az elmúlt vasárnap biztosan a Jobbikra szavaztak volna, 70%-ban elutasítják a Jobbik muszlimok felé tett közeledését, és nagy többségük igaznak tartja azt az állítást, miszerint Vona Gábor a muszlimok nagy barátja.
A másodlagos pártpreferenciák szempontjából is jelentős lemaradásban van a Jobbik a saját intézete által végzett felmérés szerint, hiszen a Fidesz mind a biztos pártválasztók tekintetében (35 %), mind a teljes népesség (53 %) szempontjából is előnyben van a Jobbikhoz képest.
Vélhetően az Iránytű által feltett és a Jobbik számára legfontosabb kérdés az volt, hogy hogyan fogadnának a párt szimpatizánsai egy esetleges teljes ellenzéki összeborulást a Jobbik és a baloldali pártok között.
Az eredmény pedig egyértelmű volt: A Jobbik szavazók négyötöde elutasítja az összefogást, míg a baloldaliak fele tartaná elfogadhatatlannak egy Gyurcsány-Vona házasságot.
A felmérés elkésett, hiszen Hódmezővásárhely után mára már nyilvánvaló, hogy a köpönyegforgatásból sportot űző Vona fű alatt lefeküdt Gyurcsány "szemkilövető" Ferencnek.
Azt is felmérték, hogy a lakosság hány százaléka hallott arról, hogy a Jobbik lebontaná a kerítést, és ebből kiderült, hogy a megkérdezettek 74 százaléka szerzett erről tudomást. Nem is csoda, hiszen még Vona még 2015-ben kritizálta a kerítést Röszkén, azt hatalmas bukásnak nevezte és azt mondta, hogy a kerítés "totálisan" alkalmatlan Magyarország megvédésére, ezt pedig a Jobbik a kezdetektől jelezte."
Ma már természetesen, miután látja Vona hogy a kerítés igenis alkalmas Magyarország védelmére és az a kormány sikertörténete, azt hazudja, hogy a kerítés igazából Jobbikos ötlet volt.
Az Iránytű Intézet arra is kíváncsi volt, hogy milyen témákkal tudnák megszólítani a vidéki választókat. A válaszopciók között az oktatás, egészségügy, bevándorlás, Soros György, kivándorlás, bérek, nyugdíjak, munkahelyteremtés voltak. A fentiek közül a legtöbben a bevándorlás, a bérek és az egészségügy témáját jelölték meg számukra érdekes témaként, így a Figyelő megállapítása szerint
nem lenne meglepő, ha a Jobbik a kampányban saját témái helyett megpróbálna átfordulni a Fidesz témáira."