Tarlós István főpolgármester és Kovács Ágnes, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségének elnöke aláírta az erről szóló megállapodást.
Az eredeti elképzelések szerint a 3-as metró 12 állomása lett volna akadálymentes.
Tarlós István közölte, a főváros hosszú hónapokkal ezelőtt megkezdte az egyeztetést a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségével az akadálymentesítés ügyében, és a megállapodással sikerül megnyugtatóan rendezni a kérdést.
A megállapodás lényege, hogy a már említett 12 állomáson felül a főváros további 6 állomáson
- Dózsa György út, Arany János utca, Ferenciek tere, Kálvin tér, Corvin-negyed, Klinikák - vállal akadálymentesítést a rekonstrukciós projekten kívül, de azzal egy időben.
Tarlós István közölte, az előzetes gyártói vizsgálatok alapján minden mélyállomásnál megoldható a ferdepályás liftek kiépítése. A peronokról akadálymentesen lehet majd bejutni a szerelvényekbe, amelyek végig átjárhatók lesznek.
Kovács Ágnes kijelentette, hogy
a megállapodás megkötése mérföldkő a mozgássérültek számára.
A közösségi közlekedés akadálymentes használata talán az egyik kulcs ahhoz, hogy az élet minden területe hozzáférhetővé váljon minden mozgássérült ember számára.
A beruházás segít a mozgássérülteknek, az időseknek, a babakocsival és a nehéz csomaggal közlekedőknek egyaránt
- tette hozzá.
A Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésén döntött arról, hogy a metróállomások speciális akadálymentesítésének tervezésére és kivitelezésére 5,6 milliárd forintot biztosít.
A megállapodás értelmében várhatóan speciális ferdepályás kabinfelvonókkal oldják meg az akadálymentesítést az Arany János utca, a Ferenciek tere, a Kálvin tér, a Corvin-negyed és a Klinikák állomáson.
A Dózsa György út metróállomás akadálymentesítését a metróvonal északi szakaszának felújítása után,
a forgalomba helyezés után végzik majd el, legkésőbb 2020 szeptember végéig.
Az Ecseri út és a Pöttyös utca esetében ideiglenesen korlátlifteket építenek, végleges megoldás 2023. december 31-éig születhet.