Ki kell mondani, hogy a migráció veszélyes folyamat

Szijjártó Péter
Budapest, 2018. január 12. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatón reagál a magyar autonómiatörekvésekkel kapcsolatos román kormányfői nyilatkozatra a Külgazdasági és Külügyminisztériumban 2018. január 12-én. MTI Fotó: Máthé Zoltán
Vágólapra másolva!
Magyarország csak olyan közös uniós álláspontot támogat, amely megfogalmazza, hogy a migráció olyan veszélyes folyamat, amelyet meg kell állítani – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.
Vágólapra másolva!

A politikus annak apropóján nyilatkozott, hogy az ENSZ-ben megkezdődött a világszervezet globális migrációs csomagjának tárgyalása, és a magyar kormány ellenállása miatt az Európai Unió nem képviselhetett közös álláspontot.

Szijjártó Péter Forrás: MTI/Máthé Zoltán

Úgy vélekedett: Federica Mogherini, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője birodalmi, európaiatlan szemléletet képviselt, amikor a közös álláspont megfogalmazásának megakadályozása miatt Magyarországot bírálta. Mogherini egy szélsőségesen bevándorláspárti politikus.

Mi, akik itt élünk Európában, tudjuk: hazugság az az ENSZ-ben megfogalmazott alapelv, miszerint a migráció jó és megállíthatatlan. Ugyanis az elmúlt két és fél évben 27, összesen 330 ártatlan ember halálát okozó terrortámadást követtek el a kontinensen migrációs hátterű személyek – mondta Szijjártó Péter.

Csak mi, magyarok dönthetjük el, hogy kit engedünk be a hazánkba, és kivel akarunk együtt élni.

Továbbá azt sem fogadjuk el, hogy a homogén, egységes keresztény társadalom értéktelenebb, mint egy multikulturális társadalom.

Ezért fontos, hogy Magyarországnak április 8. után is olyan kormánya legyen, amely útjába áll a kötelező kvótára és a bevándorlást alapvető emberi jogként meghatározó globális migrációs csomagra vonatkozó elképzeléseknek

– mondta a miniszter.

Szijjártó Péter a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában úgy fogalmazott, hogy a magyarok tanúi voltak annak, amikor 400 ezer ember átmasírozott Magyarországon. Mi nem akarunk ilyen emberekkel együtt élni.

Emlékeztetett arra, hogy az ellenzéki pártok folyamatosan bírálják a jelenlegi magyar migrációs politikát.
A többi között ellenezték a kerítést, és nem szavazták meg azt a módosítást, amely az alaptörvénybe foglalta a volna a kötelező betelepítési kvóta elutasítását. Ha hatalomra jutnának, szakítanának a jelenlegi migrációs politikával, ami érdeke az ENSZ-nek és az EU-nak, de Magyarországnak nagyon rossz lenne.