Magyarországot meg kell védeni az illegális migrációtól

választás 2018, Gulyás Gergő sajtótájékoztató
Vágólapra másolva!
Magyarországot meg kell védeni az illegális migrációtól, ezért van szükség alkotmánymódosításra és a Stop Soros törvénycsomagra - mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Vágólapra másolva!

Gulyás Gergely azt mondta, hogy az ENSZ és az Európai Unió álláspontja nagyon eltér a magyar kormányétól, és a bevándorlást támogató szervezetekhez áll közel. Szerinte

az illegális migrációról Európában nem lehet közös álláspontot kialakítani.

A magyar álláspont szerint a menekülteknek nincs joguk arra, hogy a világon bárhol válasszanak maguknak egy országot, csak arra, hogy az első biztonságos országban menedéket kapjanak arra az időre, amíg erre valóban szükségük van - mondta a miniszter.

Gulyás Gergely Fotó: Hirling Bálint - Origo

Már bizonyítottunk

Magyarország a jugoszláviai háborúk idején, az 1990-es években befogadott több tízezer valódi menekültet, és ezzel megmutatta, hogy első biztonságos országként védelmet nyújt a rászorultaknak - jegyezte meg Gulyás Gergely. Közlése szerint

az illegális migráció szervezésének büntetendővé nyilvánítása az embercsempészeket fosztja meg eszközeiktől,

és az illegális bevándorlást akadályozza.

Gulyás Gergely kifejtette, a Jobbikon kívüli ellenzékre április 8-án leadott szavazatok száma mutatja, milyen társadalmi támogatottsága van Magyarországon a bevándorlásbarát álláspontnak. A miniszter emlékeztetett:

a kötelező betelepítési kvótáról rendezett 2016-os népszavazáson 3,4 millió ember mondott nemet a bevándorlásra.

A magyarok döntenek

A magyar választópolgárok döntenek arról, hogy kivel akarnak együtt élni és kivel nem - szögezte le.
Az ENSZ-nek vagy más nemzetközi szervezetnek ebbe nem kell beleszólniuk, véleményt nyilváníthatnak, de dönteni a demokratikusan megválasztott magyar Országgyűlés fog - mutatott rá a kormánypárti politikus. Gulyás Gergely a szolidaritásra hivatkozó kritikák kapcsán kifejtette: e tekintetben a magyar kormányon nincs mit számon kérni.

Éppen a szolidaritás egyik megnyilvánulása a déli határokra épített kerítés, hiszen

ha valaki nem védi az EU külső határait, akkor a belső határokon lesznek ellenőrzések,

ahogy ezt már ma is megteszi több tagállam, és így épp az unió egyik vívmánya, a szabad mozgás kerül veszélybe - közölte.
Európa külső határait kell védeni, az EU-nak a schengeni határok védelmét kell megkövetelnie, és annak az összegnek egy részét, amelyet Magyarország erre fordít, az EU-nak kell állnia - mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter.