A valóság ezzel szemben az, hogy a cikkben megnevezett személy azért tartózkodhatott Magyarországon, mert a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal oltalmazottként ismerte el. "
Az Origo információ szerint a Helsinki Bizottság jogi segítségnyújtása miatt maradhatott az országban Sarhadi Bilal Ahmad, aki egy magyar lányt megerőszakolt szeptember 9-én hajnalban. Az afgán származású migráns furcsa módon írásban kérte Soros György szervezetének pártfogását, kérése gyorsan megértő fülekre talált. Újabb lepel hullt le a hazai Soros-hálózatról.
Korábban beszámoltunk róla, hogy a Soros Györgyhöz köthető hazai álcivil szervezetek gőzerővel azon dolgoznak, hogy bírósági perek útján minél több migránst be tudjanak hozni a tranzitzónából az országba. Most következzen ismét egy olyan történet, amely tökéletesen rámutat arra, hogy az amerikai bevándorláspárti milliárdos hazai hálózatának semmi sem szent, ha a bevándorlók érdekeiről vagy képviseletéről van szó. Ugyanis szerkesztőségünkbe olyan információ futott be az erőszakoló migráns ügyében, amely új megvilágításba helyezi az eddig történteket, egyúttal megmutatja, mi a motivációja, és hogyan működnek a bevándorláspárti üzletember hazai lerakatai.
Úgy tudjuk, a hazai Soros-hálózat egyik legmarkánsabb szereplője, a Helsinki Bizottság 2017-ben jogi segítségnyújtást adott a magát 18 évesnek mondó Sarhadi Bilal Ahmadnak az ügyben, hogy Magyarország területén maradhasson.
A többek között ilyen ügyekre specializálódott Helsinki Bizottság sikerrel járt, Ahmadnak végül nem kellett elhagyni az országot. Azonban az afgán származású migráns a legkevésbé sem hálálta meg a belé fektetett bizalmat, szeptember 9-én hajnalban egy belvárosi gyorsétterem mosdójában megerőszakolt egy magyar nőt, és később az is kiderült róla, korábban két alkalommal mutogatta a nemi szervét nőknek. Birtokunkba jutott továbbá az a szövegrészlet, amelyből kiderül, hogyan kérte a Soros-szervezet pártfogását:
Alulírott Sarhadi Bilal Ahmad, ügyvédet szeretnék fogadni a Helsinki Bizottságból, hogy az ügyemben segítsen engem. 2017.08.30.
A kérése gyorsan megértő fülekre talált, Sorosék gondolkodási idő nélkül támogatást adtak neki, és kisegítették a pácból. Mindez így önmagában is elég durva történet, ha azonban a következő kérdéseket feltesszük, akkor még inkább azzá válik.
- Egy messziről érkezett, afgán migráns honnan értesülhetett arról, hogy Magyarországon léteznek külön, az ilyen ügyekre szakosodott szervezetek?
- Hogyan találta meg, hogy kihez, kikhez kell fordulni pontosan, honnan hallotta, hogy a Helsinki Bizottság viszi az ilyen ügyeket?
- Kitől kapott tájékoztatást mindezek kapcsán?
- Ki segített neki megfogalmazni a kérelmet, ki irányította hozzájuk?

A válasz feltehetően errefele keresendő: ahogy többször beszámoltunk róla, a határon jelenleg is keményen megy a munka az újonnan érkező bevándorlók útbaigazításával kapcsolatosan. Megírtuk, az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága pénzelte azt a bevándorlóknak szóló tájékoztató füzetet, amit tíz nyelven jelentettek meg a migránsok könnyebb tájékozódása érdekében. Ezekben feltüntetésre kerültek az olyan a migrációt segítő szervezetek olyan, mint a Helsinki Bizottság.
Helsinki Bizottság: Soros György fizeti őket
A szervezet jóval meghaladta korát, hiszen már 2012-ben megjelentetett egy kisokost, amely a Külföldiek Magyarországon címet viselte. A honlapjukon megtalálható ajánlás szerint a tájékoztató füzet „elsősorban a migráció és bevándorlás témája iránt érdeklődő újságíróknak nyújt segítséget”. Soha sem tudtak igazán elszakadni a migrációtól: amikor a magyar kormány a bevándorlással foglalkozó Nemzeti Konzultációt indított, a Helsinki lobbizott ellene a legerősebben. Nem csoda, hiszen a szervezet Soros György anyagi támogatásától függ: Soros alapítványának (Open Society Foundations, OSF) saját beszámolója szerint 2016-ban 170,8 millió forintnak megfelelő dollárral támogatta a Helsinki Bizottságot, ez az összeg szerepel a beszámolóban is. Működési támogatásként tizenöt hónapra 83,5 millió forintot kaptak, tehát a pénzember alapítványa havi 5,5 millióval járul hozzá pusztán a „villanyszámlához”.
A Helsinki Bizottsághoz beérkező pénzeket figyelembe véve megállapítható, a Helsinki Bizottság költségvetésének 30 százalékát Sorosék fizették.

Sokatmondó a szervezet ideológiai irányultságára nézve, hogy a Soros-Sargentini jelentést megelőzően a Helsinki társelnöke, Pardavi Márta, Judith Sargentini holland bevándorláspárti európai parlamenti képviselővel feltehetően a Magyarországot elítélő dokumentum kapcsán egyeztetett.