Bakondi György megjegyezte, az Európai Parlament által szerdán jóváhagyott, a Frontex megerősítéséről szóló egyezmény szerint először ötezerre emelik a szervezet személyzetének létszámát, és csak később tízezerre. Szerencsésnek nevezte ugyanakkor, hogy a magyar kormány által kifogásolt feltétel, amely szerint nagy baj esetén a Frontex a tagállam beleegyezése nélkül is intézkedhet, nem került bele az egyezménybe. Ez súlyos szuverenitást érintő kérdés lett volna – tette hozzá.
A döntés az európai uniós választási kampány része, mert a kivitelezése a következő parlamenti ciklusra tolódik – jelentette ki Bakondi György, aki szerint az EP az elmúlt hónapokban mindent megtett, hogy visszafordíthatatlan, a bevándorláspárti erőket támogató jogi környezetet alakítson ki.
Ha a választások után más összetételű lesz az Európai Parlament, és az unió vezető szervezeteiben bevándorlásellenes politikusok lesznek, az európai emberek biztonság iránti igényének megfelelő döntéseket lehet majd hozni
– jegyezte meg a főtanácsadó.
Azt is mondta: valamennyi migrációs útvonalon emelkedett az érkezők száma, nyáron pedig valószínűleg még tovább fog nőni.