Sorra buknak le az Érden vadászó unokázós csalók

bankjegy forint
Debrecen, 2016. január 4. A megújított húszezer és tízezer forintos bankjegy részlete. Magyarország ma is hivatalos fizetőeszközét, a forintot 70 évvel ezelőtt, 1946. augusztus elsején vezették be. A pengőt felváltó új pénz nevét I. Károly történelmi aranyforintjáról kapta. MTVA/Bizományosi: Oláh Tibor *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó készítője közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.
Vágólapra másolva!
A múlt heti nagy elfogás után újabb unokázós csalókat kaptak el a rendőrök. Videót is közzétettek a két újabb gyanúsított elfogásáról, Bővül a kör címmel. A gyanú szerint nyugdíjasoktól csaltak ki pénzt az unokájukra hivatkozva. 
Vágólapra másolva!

A Pest megyei rendőrök összehangolt akcióban fogtak el két férfit, akik a nyomozás szerint

január 23-án egy érdi nyugdíjastól átvettek több mint 1 millió forint értékű külföldi valutát.

Tettestársuk az úgynevezett „unokázós” csalás módszerével, telefonon csalta ki tőle. A két férfi ellen letartóztatásuk mellett folytatja a nyomozást az Érdi Rendőrkapitányság.

Az „unokázós” csalásokkal összefüggésben tovább nyomoztak. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya és Felderítő Osztálya munkatársai a Hatvani, a Gödöllői és az Érdi Rendőrkapitányság munkatársaival együtt újabb gyanúsítottakat azonosítottak, elfogásukra összehangolt akciókat szerveztek.

Azt a 24 éves bujáki férfit, aki a gyanú szerint idén januárban többször is átvett Érden nyugdíjasoktól kicsalt pénzt, január 25-én őrizetbe vettek az érdi rendőrök. Egy 32 éves isaszegi férfit pedig, aki a gyanú szerint 2018. november és december során Érden többször vett át nyugdíjasoktól kicsalt pénzösszegeket, tegnap fogtak el és vettek őrizetbe a Pest megyei rendőrök.

A gyanúsítottak ezúttal is több millió forint vagyoni kárt okoztak kiszemelt áldozataiknak.

A 24 éves bujáki férfit időközben az illetékes bíróság letartóztatta, a 32 éves isaszegi férfi letartóztatására pedig előterjesztést tettek az érdi nyomozók.

„A gyanúsítottak ellen a további eljárást többrendbeli csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt az Érdi Rendőrkapitányság folytatja, amelynek során vizsgálják, hogy összefüggésbe hozhatók-e további hasonló bűncselekmények elkövetésével az őrizetbe vett férfiak” – olvasható a rendőrség oldalán.

Erre kell figyelni, ez a csalók módszere

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság az alábbiakra hívja fel a lakosság figyelmét:

A csalók az időskorú áldozatot az unoka vagy más hozzátartozó nevében telefonon hívják fel, majd különböző indokkal pénzt kérnek. Az is megeshet, hogy az elkövető az unokának vagy hozzátartozónak adja ki magát, hogy az áldozatra nagyobb hatást gyakoroljon.

A leggyakoribb színlelt okok:

  • Az unoka vagy hozzátartozó balesetet szenvedett, a károk rendezése miatt pénzre van szüksége.
  • A hozzátartozó bajba került, esetleg fogságban van, csak pénzért cserébe engedik szabadon.

„Ilyen esetekben azonnal ellenőrizzék a hívás valóságtartalmát!

Hívják fel azt a személyt, akire az ismeretlen telefonáló hivatkozik!

Figyelem! A csalók a bűncselekmények elkövetésére felkészülnek, és a sértett bizalmának elnyerése végett olyan valós információkat is közölhetnek, amelyek valóban a hozzátartozóhoz kapcsolódnak” – írták a rendőrök.

Bűncselekmény gyanúja esetén azonnal hívják a rendőrséget.