A baloldali ideológia totális csődöt mondott

Paolo Eneas migráció migráns bevándorlás konferencia Budapest Summit of Migration
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Európában elsőként, és világszinten is egyedülállónak tekinthető konferenciát szervez a globális migráció témakörében.
Vágólapra másolva!
A baloldali ideológia a gyakorlatban bebizonyította, hogy nem hozza meg a felemelkedést a brazil társadalom számára - minderről Paolo Eneas, Jair Bolsonaro brazil elnök politikai tanácsadója beszélt az Origónak a Mathias Corvinus Collegium által szervezett Budapest Summit on Migration - The Biggest Challenge of Our Time? - konferencián. Úgy látja, a multikulturalizmus nem működik a gyakorlatban.
Vágólapra másolva!

Milyen tényezők vezettek el Jair Bolsonaro győzelméhez a tavalyi elnökválasztáson?

30 év óta Jair Bolsonaro az első olyan jobboldali politikus, aki képes volt elnökválasztást nyerni a dél-amerikai országban. Úgy látom, a győzelmében több fontos tényező játszott szerepet.

Ráadásul mivel Bolsonaro már több mint 35 éve politikus, és nem kötődött a neve semmilyen korrupciós botrányhoz, ezért a választók joggal bíztak benne.

Paolo Eneas Fotó: Mudra László - Origo

A másik fő oka Bolsonaro győzelmének az volt, hogy az emberek rájöttek, hogy a baloldal megoldásai nem működnek. A baloldali ideológia a gyakorlatban bebizonyította, hogy nem hozza meg a felemelkedést a brazil társadalom számára. Jó példa erre az oktatási rendszer helyzete, amit teljesen eluralt a korrupció.

Mindemellett a gender-ideológia is átjárta az oktatási rendszerünket, és lényegesen előrébb került, mint a hagyományos tudomány oktatása, vagy éppen nemzetünk történelme.

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök brazíliai munkalátogatása keretében megbeszélést folytatott Jair Bolsonaro államfővel Brazíliavárosban 2019. január 2-án Forrás: MTI//Miniszterelnöki Sajtóiroda

Jair Bolsonarót Orbán Viktor meghívta Magyarországra

2019. január 1-jén tette le a hivatali esküt a parlamentben Jair Bolsonaro, Brazília jobboldali elnöke, aki tavaly októberben nyerte el tisztségét a baloldal egymás után négyszeri győzelmét követően. Az ünnepségen jelen volt a világ számos vezető politikusa, köztük Orbán Viktor miniszterelnök, Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő és Mike Pompeo amerikai külügyminiszter. Orbán Viktor később magyarországi látogatásra hívta Brazília új elnökét, aki el is fogadta azt.

Bolsonaro sikerében alapvető szerepet játszott az is, hogy az országban soha nem látott magasságba emelkedett a bűnözés. Több embert gyilkolnak meg Brazíliában egy évben, mint ahányan egy hagyományos háborúban életüket vesztik. Tavaly 60 ezer embert gyilkoltak meg az országban, ami egyébként több, mint amennyien a szíriai polgárháborúban életüket vesztették.

Mindezek mellett a baloldal a rendőrség jogait is csorbította azáltal, hogy a fegyverhasználat jogát lényegesen csökkentette. Ezek a tényezők mind a közbiztonság radikális romlását eredményezték.

"A túlságosan nagyra nőtt állam hatalmát korlátozni kell" Fotó: Mudra László - Origo

Mik a legfőbb prioritásai az új vezetésnek pár hónappal a hivatalba lépése után?

Egyelőre csak három hónapja van hivatalban az új jobboldali vezetés, de egy jelentős külpolitikai fordulat körvonalai már most kezdenek kirajzolódni. Ennek egyik első lépése volt, hogy elutasította az új kabinet az ENSZ migrációs paktumát, egyre határozottabban lépünk fel a kommunista venezuelai diktatúrával szemben. Mindezek mellett a gazdasági problémák orvoslása is megkezdődött.

Az új kormánynak tehát lépéseket kell tennie afelé, hogy az állami szerepvállalást csökkentse. Ennek egyik eleme az állami cégek értékesítése lehet. Az emberek is egyetértenek abban, hogy a túlságosan nagy állami szerepvállalás miatt az állam nem képes a hatékony növekedésre, így az átalakításokat támogatják. Az elnök átalakítási terveiben nagy segítséget kaphat a parlamenttől is, mivel most egy olyan, korábban nem látott felállás van, miszerint a képviselőknek több, mint a fele a jobboldalról érkezett. Lépésről lépésre kell haladni.

Mit tanácsolna az európai vezetőknek, hogy a mostaninál sikeresebben kezeljék a tömeges illegális bevándorlást?

Nem szabadna megengedniük, hogy az európai társadalmakat, és így a civilizációt veszélybe sodorják. Az emberek egy jelentős része látja, hogy a tömeges illegális migráció, a különféle társadalmak átalakítása egyértelműen a nyugati civilizáció végét jelentheti. Ennek oka, hogy nagyon különböző az őshonos európaiak kultúrája és a beérkezők identitása. Arról sem szabad elfelejtkezni, hogy az Európába érkezők jelentős része muszlim, míg a kontinensen a keresztény-zsidó kultúra a meghatározó. A kettő egymás mellett élése pedig rengeteg konfliktust generálhat.

Jó példa erre Anglia, ahol volt arra példa, hogy a saria és a helyi jog ütközése olyan konfliktust generált, amit nem sikerült meghaladnia a helyi közösségnek, mivel a két jogrendszer gyakorlatilag egymás mellett él.

Paolo Eneas: A multikulturalizmus a gyakorlatban nem működik Fotó: Mudra László - Origo

Brazília hogyan próbálja kezelni a venezuelai migrációs válságot?

Nagyon nagy a különbség a venezuelai és az európai helyzet között. Latin-Amerikában egyértelműen menekültekről beszélhetünk, mivel a venezuelai rezsim teljesen élhetetlenné vált, az emberek közvetlen élete van veszélyben. Ezzel szemben az európai migrációs krízisben nem olyan személyek jelentek meg, akiknek az élete közvetlen veszélyben lenne. Itt mindenképpen gazdasági migránsokról beszélünk. Az nem lehet kérdés, hogy a bajban lévőknek segítünk, de ez nem jelenti azt, hogy a határaink védelmét és a biztonságunkat feladjuk. Érdekes, hogy a Közel-Keletről érkezettek jelentős része fiatal, katonakorban lévő férfi volt, csak elvétve lehetett látni gyerekeket, nőket és időseket.