Kovács Zoltán: A bevándorláspártiak bosszúból nem engednék Trócsányit a biztosi székbe

Trócsányi László
Budapest, 2018. november 14. Trócsányi László igazságügyi miniszter a közigazgatási bíróságokról, valamint a közigazgatási bíróságokról szóló törvény hatálybalépéséről és egyes átmeneti szabályokról szóló törvényjavaslatok együttes általános vitájának expozéját tartja az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. november 14-én. MTI/Soós Lajos
Vágólapra másolva!
Az EP jogi bizottsága gyakorlatilag lábbal tiporja az európai jogot, és azt a bosszúhadjáratot folytatja, amelyet a bevándorláspárti parlamenti többség indított Magyarország ellen, amikor összeférhetetlenséget állapít meg Trócsányi László biztosi pozíciójával kapcsolatban - jelentette ki Kovács Zoltán, a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára a Magyar Rádió Vasárnapi Újság című műsorában. Az államtitkár hozzátette, bosszúból nem akarják, hogy olyan ember kerüljön az Európai Bizottságba, aki aktív szerepet játszott Magyarország határainak megvédésben.
Vágólapra másolva!

Kovács Zoltán közölte, felháborodással szemlélik, ami az Európai Parlamentben (EP) történik.

- fogalmazott. Az államtitkár teljesen nyilvánvalónak nevezte, hogy "koncepciós eljárásban" hurcolták meg a neves, elismert magyar jogászprofesszort, vagyis

szerinte nem az összeférhetetlenség a valódi oka

annak, hogy a "baloldali bevándorláspárti többség" nekiment Trócsányi Lászlónak az EP-ben.

A magyar kormány továbbra is kiváló jelöltnek tartja Trócsányi Lászlót Forrás: MTI/Soós Lajos

Kiemelte, már a migrációs válság előtt is látható volt, hogy a magyarországi baloldalnak, szocialistáknak, liberálisoknak semmi sem volt drága, amikor a kormányt kellett támadni. Mondvacsinált okokkal akkor is feljelentéseket tettek az új alaptörvény, a médiatörvény, a sarkalatos törvények és egy sor másik gazdasági, társadalmi intézkedéssel szemben - mondta.

- fogalmazott. Azt mondta, hogy a Demokratikus Koalíció eljárása a kommunista időket idézi, és annak az internacionalizmusnak a folytatása, amely az '50-es, '60-as, '70-es és '80-as években oly sok kárt okozott Magyarországon. Ez egy olyan új típusú internacionalizmus, amely nem fogad el más típusú felfogást, nemcsak egy kérdésben, nevesül a migráció kérdésében, hanem semmilyen más dologban sem - mondta Kovács Zoltán.

Szerinte, ha valakinek lett volna kétsége az elmúlt évek történéseivel kapcsolatban, annak is összeállhat a kép a Trócsányi Lászlóval szemben elkövetett "rágalmazás és lejáratás" után:

bosszúhadjárat folyik Magyarország ellen a bevándorláspártiak oldaláról.

Az internacionalista boszorkányüldözést folytatók nem hagyhatták szó nélkül, hogy Magyarország és Trócsányi László olyan kulcsfontosságú, a bővítésről és a szomszédságpolitikáról szóló portfóliót kaphat, amely az egyik legfontosabb Európa jövője szempontjából - tette hozzá.

Az államtitkár hangsúlyozta, Trócsányi László élen járt annak a jogi határzárnak a megalkotásában, amelyik a 2015-ben épült kerítéssel és megerősített déli határvédelemmel hatékonnyá tudta tenni a migráció elleni védelmet.

A magyar kormány továbbra is kiváló jelöltnek tartja Trócsányi Lászlót,

olyan "européer embernek", aki többszörösen bebizonyította: a kontinens jövőjéről alkotott összeurópai képpel megegyező perspektívákat és célokat tud megfogalmazni - mondta.

Kovács Zoltán közölte, az EP jogi bizottsága hétfőre ígért írásos indoklást a Trócsányi László jelöléséről hozott döntéséről.