A nagykanizsai Rákóczi Ferenc utca lakóit sokkolta a hír, hogy egy kisgyerekes család összes tagja meghalt. A család valószínűleg füstmérgezésbe bele, de ezt még vizsgálják. A házat a szomszédok szerint nemrég újították fel, az összes nyílászáróját szinte teljesen légmentesre alakították.
A szakemberek arra gyanakodnak, hogy az elszívó pelletkazán a kéményből visszaszívta az égésterméket, emiatt fulladtak meg.
A rendőröket kedden délután riasztották a házhoz, de mire megérkeztek, már csak a holttesteket találták a lakásban.
Az apára, Istvánra és kétéves kislányára, Zselykére a ház egyik szobájában találtak rá. Az anya, Adrienn a fürdőkádban fulladt meg.
A szomszédok azóta sem tudják feledni a tragédia emlékeit. Amikor a Bors munkatársai a helyszínre érkeztek, a Katasztrófavédelem és a kéményseprők munkatársai még mindig a környéken dolgoztak. A családi házhoz rokonok érkeztek, ők nem akartak interjút adni.
Nem hiszem el még mindig, hogy ez történt. Régóta ismerem őket, nagyon rendesek voltak, mindig köszöntek. Rendszeresen sétáltak az utcán, nap mint nap tolták a kislányukat a babakocsiban. Felfoghatatlan ez az egész
– mondta az egyik gyászoló szomszéd.
A családot mindenki nagyon kedvelte a környéken.
István egy papírgyárban dolgozott, Adrienn főiskolai oktató volt. A pár eredetileg Székesfehérváron élt, és csak azért költöztek hét éve Nagykanizsára, hogy az asszony közelebb legyen a munkahelyéhez. Adrienn a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampuszán dolgozott, az informatikai tanszékén. A főnöke is megemlékezett róla egy Facebookon közzétett, búcsúztató bejegyzésben.
Müller Máté, a a Fővárosi Kéményseprőipari Kft. igazgatója összefoglalta a Borsnak azokat a hasznos tanácsokat, amelyekkel védekezhetünk a hasonló tragikus esetek ellen:
"Ne becsülje alá a szén-monoxidot, a színtelen és szagtalan gáz már rengeteg áldozatot követelt. A kéményseprők mindenkinek felhívják a figyelmét, hogy
megelőzhető a tragédia egy szén-monoxid-mérővel.
Elsősorban a balesetek megelőzésére szükséges koncentrálni. Ennek érdekében az ingatlantulajdonosoknak érdemes rendszeresen lehetővé tenni a kéményellenőrzés elvégzését, illetve szakszervizzel vagy gázkészülék-szerelővel évente ellenőriztetni szükséges a gáztüzelő berendezéseket
A mérgezésnek több oka is lehet:
nem megfelelő az égés mellékterméke, elégtelen a levegőellátás, helytelen a tüzelés vagy a fűtésrendszer, vagy a füstgázelvezető nincs megfelelően karbantartva. Leghatásosabb, ha a mérőt 1–1,5 méterre a fűtőberendezéstől körülbelül két méter magasan helyezzük el" - javasolta az igazgató.
A Zala megyei Rendőr-főkapitányság eljárást indított a tragédia ügyében.