Guller Zoltán: Turisztikai központ és hajóállomás lehet a Bálna

Guller Zoltán interjú, a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. vezérigazgatója, 2019.08.28.
Vágólapra másolva!
Turisztikai központként és hajóállomásként funkcionálhat majd a Bálna, amely így a fővárosba érkező turisták kapuja lehetne a jövőben – mondta legújabb podcastjában Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója.
Vágólapra másolva!

Guller Zoltán felhívta rá a figyelmet, hogy tartanak az egyeztetések, és amennyiben létrejön a megállapodás, a szállodahajók nem a város központi részén kötnének ki, hanem a Bálna előtti Duna szakaszon állomásoznának.

- fűzte hozzá.

Kiemelte: hamarosan megkezdhetik a közbeszerzések kiírását.

Hangsúlyozta:

a koronavírus-járvány lehetőséget teremt arra, hogy az épületet felújítsák.

Hozzátette, hogy szállodahajókkal csak tavaly több mint félmillió amerikai turista érkezett a fővárosba.
Szólt arról is, a vidéki turizmus sokkal gyorsabban állhat talpra a járvány után, mint a budapesti. Ennek fő oka, hogy a főváros döntő részben a most elmaradó külföldi turisták kedvelt célpontja.

- fogalmazott.

Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. vezérigazgatója Fotó: Csudai Sándor - Origo

Továbbá a turizmus helyzetéről, az Airbnb esetleges szabályozásáról is beszélt a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója, de a magánszálláshelyek támogatásáról is szó esett.

Guller ez utóbbival kapcsolatosan elmondta,

Ez mintegy 43 ezer szoba megújítását jelenti - emelte ki.

Mivel a teljes támogatás összegéből még mindig rendelkezésre áll több mint 18 milliárd forint, ezért továbbra is várják a jelentkezéseket - hangsúlyozta, majd hozzáfűzte: a legtöbben Somogy, Veszprém és Zala megyéből pályáztak, és főként felújításra költik a támogatást, vagy kicserélik a régi bútorokat, de olyan is van, aki napkollektorokat szereltet fel az épületekre.

A főváros kapcsán Guller Zoltán megjegyezte,

Hozzátette, a kormány és az ügynökség dolgozik azon, hogy a mostani átmeneti időszakban a szükséges szabályozás elkészüljön.

A podcastot itt lehet meghallgatni.