A magyar vállalatok beruházásaikkal megelőzhetik nemzetközi vetélytársaikat

SZIJJÁRTÓ Péter
Budapest, 2020. június 18. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédet mond a versenyképességi program támogatói okiratainak átadóján a minisztériumban 2020. június 11-én. Az eseményen a Szobi Italgyártó Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., a Pandan Műanyagfeldolgozó és Környezettechnikai Kft. és a GLB Alkatrészgyártó és Szerelőipari Vállalkozási Kft. vezetői vették át a dokumentumot. MTI/Máthé Zoltán
Vágólapra másolva!
A magyar vállalatok életerejét mutatja, hogy felimerték, ha ebben a nehéz helyzetben a beruházások mellett döntenek, növelik a kapacitásaikat, technológiai fejlesztéseket hajtanak végre, akkor meg tudják előzni a regionális, nemzetközi vetélytársaikat - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a kormányülés szünetében újságíróknak.
Vágólapra másolva!

Szijjártó Péter hozzátette, a vállalkozások beruházásaiknak köszönhetően egyúttal új piacokat is tudnak szerezni.

A miniszter kiemelte, ennek megvalósításához a kormány minden lehetséges támogatást megad a magyar vállalkozásoknak, amelyek közül

már több száz jelezte, hogy élni akar a beruházási támogatások adta lehetőségekkel.

Szijjártó Péter közölte, a közepes nagyságú beruházásoknál 806 vállalat kért összesen 169 milliárd forintnyi támogatást 377 milliárd forintnyi beruházás megvalósításához. Ezen belül már 491 vállalat számára 113 milliárd forintnyi támogatást utaltak ki, a további támogatási összegek kifizetése folyamatos. A nagy beruházásokat támogató pályázatok esetében már nyolc nagyvállalat jelzett 60 milliárd forintnyi beruházási szándékot.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Forrás: MTI/Máthé Zoltán

Szijjártó Péter megjegyezte, a magyar vállalatok külpiaci részesedésének növelése érdekében kiírt pályázatra

már 14 olyan magyar vállalat jelentkezett, amely külföldön szeretne termelő egységet létrehozni.

Ezek a vállalkozások exporttevékenységük fejlesztéséhez 18 milliárd forint támogatást igényeltek.

Mindezek mellett már 397 magyar vállalat jelentkezett arra, hogy beruházást hajtana végre a határon túli magyar lakta területeken, összesen 21 milliárd forint értékben - mondta a külgazdasági és külügyminiszter.