Nagyon fontos, hogy a fogyatékossággal élő gyermekek családban nőjenek fel

ÁDER János; HERCZEGH Anita
Budapest, 2020. szeptember 23. Herczegh Anita, Áder János köztársasági elnök felesége a Down-szindrómás Horváth Júliával játszik a Kézenfogva Alapítvány fogyatékos gyermekek családban maradását vagy örökbe adását támogató szolgáltatását bemutató családlátogatáson a gyerekeket örökbe fogadó Weeber család kőbányai családi házának kertjében 2020. szeptember 23-án. A vendéglátó nevelőszülők hét saját gyermekük mellett három Down-szindrómás gyermeket fogadtak örökbe. MTI/Kovács Tamás
Vágólapra másolva!
Nagyon fontos, hogy a fogyatékossággal élő gyermekek családban nőjenek fel - mondta Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége szerdán, Budapesten.
Vágólapra másolva!

Herczegh Anita a Kézenfogva Alapítványnak a fogyatékos gyermekek családban maradását vagy örökbe adását támogató szolgáltatását bemutató családlátogatáson vett részt Kőbányán.

Herczegh Anita, Áder János köztársasági elnök felesége a Down-szindrómás Horváth Júliával játszik a Kézenfogva Alapítvány fogyatékos gyermekek családban maradását vagy örökbe adását támogató szolgáltatását bemutató családlátogatáson a gyerekeket örökbe fogadó Weeber család kőbányai családi házának kertjében, 2020. szeptember 23-án. Forrás: MTI/Kovács Tamás

A köztársasági elnök felesége a vendéglátó nevelőszülőkkel, Weeber Tiborral és Weeber Tibornéval arról beszélgetett,

milyen nehézségeket és örömöt jelent a nevelőszülőség és a fogyatékossággal élő gyermekek nevelése.

Herczegh Anita elmesélte, milyen örömmel látta, amikor a játszótéren együtt játszanak a Down-szindrómás gyermekek a többiekkel, és hogy a saját gyermekei számára is teljesen természetes volt a közös játék a Down-szindrómás gyerekekkel.

- fogalmazott, kiemelve: az első lépés az elfogadáshoz a találkozás, hogy megismerjük egymást, és ez különösen igaz a fogyatékossággal élők esetében.

Pordán Ákos, a KézenFogva Alapítvány ügyvezetője elmondta:

Mint mondta, kétezer gyermek vár örökbefogadásra, közülük 6-700 gyermek speciális nevelési igényű, és évente csak hatot-hetet tudnak örökbe adni.

Az alapítvány örökbefogadási szolgáltatásának célja, hogy minél több gyermeket tudjanak örökbe fogadni, minél több gyermek kerülhessen és maradhasson szerető családban.

A szolgáltatás lényege, hogy lelki-szakmai támogatással segítik a fogyatékossággal született gyermekek családban maradását, illetve a gyermekre vágyó családokat felkészítik arra, hogy nyitottak legyenek akár fogyatékos gyermekek örökbefogadására is.

- jegyezte meg.

Elmondta azt is, hogy van 50 olyan család, ahol fogyatékos gyermeket fogadtak örökbe, a programban őket is igyekeznek támogatni, segíteni.

A programról a https://kezenfogva.hu/csaladotmindenkinek oldalon lehet részleteket olvasni.

Weeber Tiborné és Weeber Tibor egyaránt arról beszéltek,

milyen örömöt jelent a hét saját gyermekük mellett a három Down-szindrómás gyermek nevelése, akik közül a legkisebbet, a súlyos szívproblémával született 4,5 éves Julcsit örökbe is fogadják.

Mint mondták, tudatosan készültek rá, ha a saját gyermekeik felnőnek, nevelőszülők lesznek, és kifejezetten sérült gyermeket akartak vállalni, örökbe fogadni. Arról is beszéltek, mennyire fontos, hogy a gyerekekkel nagyon szoros szeretetkapcsolat köti össze őket, és mély kapcsolat van a vér szerinti gyermekeik és a neveltjeik között is.