Súlyos jogszabálysértéseket állapított meg az Oktatási Hivatal (OH) a Corvinus 32 oktatóját vizsgálva, egy személy vonatkozásában – erősítette meg a Magyar Nemzet korábbi értesülését az OH. A lap nemrégiben számolt be arról, hogy Karácsony Gergely az illető, akinek sem tanársegédi, sem adjunktusi kinevezése nem felelt meg a szabályoknak.
Valóban véget ért a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) 32 oktatóját érintő vizsgálat, az Oktatási Hivatal (OH) az eljárás során egy személy vonatkozásában súlyos jogszabálysértéseket állapított meg, és az ellenőrzésekről készített feljegyzést a törvényi határidőig elküldte a BCE rektorának – tájékoztatta a Magyar Nemzetet az OH sajtóirodája. Hangsúlyozták, hogy a személyi adatok védelme érdekében a konkrét személyekről nem adnak részletes információt.
A lap nemrégiben számolt be arról, hogy az OH vizsgálata során 32 oktató foglalkoztatását vették górcső alá, de csak Karácsony Gergely esetében találtak szabálytalanságokat.Megírták azt is, hogy az OH megállapította:
- Karácsony tanársegédi kinevezése nem felelt meg az intézményi szabályzatnak, mert nem volt meg a feltételként előírt legalább egy C típusú nyelvvizsgája, vagy ezzel egyenértékű államilag elismert oklevele.
- Az adjunktusi kinevezése is szabálytalannak bizonyult, mert Karácsony a rendelkezésre álló dokumentumok alapján nem kezdte meg a doktorjelölti jogviszonyt. A szabályzat szerint a kinevezési feltételek között rögzíteni kellett volna, hogy Karácsony három éven belül létesítsen doktorjelölti jogviszonyt, ellenkező esetben felmentik állásából. Ez azonban a határidőig nem történt meg; később, 2014. augusztus 31-én Karácsony maga kezdeményezte a jogviszony közös megegyezéssel történő megszüntetését.
Úgy tudják, az OH vizsgálata összegzően azt állapította meg: Karácsony tanársegédi kinevezése az intézményi szabályzatnak nem felelt meg, adjunktusi kinevezése pedig a törvényi előírásnak sem.
Az elmúlt hónapokban a Magyar Nemzet és más sajtóorgánumok is feltárták, hogy Karácsonynak nincs sem angol nyelvvizsgája, sem PhD-fokozata, holott korábbi életrajzaiban – 2013-ban és 2018-ban is – előfordult, hogy erre hivatkozott. Az OH ennek nyomán kezdte meg a vizsgálatot. Karácsony Gergely az ATV-nek korábban azt mondta, azért nem sikerült megírnia a doktori disszertációját, mert a PhD-képzés megkezdését követően hamarosan aktív politikus lett, a kettőt pedig egyszerre már nem bírta.

Karácsony egyébként akkor oktatott – az OH vizsgálata szerint jogszerűtlenül – tanársegédként, illetve adjunktusként a Corvinuson, amikor azt a baloldali elkötelezettségéről ismert Mészáros Tamás rektor vezette.
Mészáros baloldali elkötelezettségét jól illusztrálja, hogy 2002–2006-ig olyan bizalmi pozíciót tölthetett be, mint az ÁPV Rt. igazgatósági elnöke. E tisztségében szoros kapcsolatban állt a balliberális kormányok, így a Gyurcsány-kabinet döntéshozóival. Karácsony pedig azokban az években már bizalmi emberként dolgozott az MSZP–SZDSZ-kormánynak is. Cége, a Social Report Bt. összességében 25 millió forintos megbízást kapott a Gyurcsány-kormánytól.
Karácsony Gergely a mai napig nem kért bocsánatot a botrány miatt.