Idén több különleges állat is született a Nyíregyházi Állatparkban

Egy négynapos sarkantyús teknős (Geochelone sulcata) napozik anyja fején a Nyíregyházi Állatparkban, ahol először születtek utódai Afrika legnagyobb szárazföldi teknősfajának. A nyolc kicsi 115 nap alatt keltek ki tojásaikból, hosszúságuk 5,5 centiméter,
Egy négynapos sarkantyús teknős (Geochelone sulcata) napozik anyja fején a Nyíregyházi Állatparkban, ahol először születtek utódai Afrika legnagyobb szárazföldi teknősfajának.
Vágólapra másolva!
A nehéz indulás ellenére sokan látogatták meg az állatkertet, és több olyan kölyök is született az évben, amelyre eddig még nem volt példa az intézményben.
Vágólapra másolva!

Nehezen indult a szezon, május 10-ig zárva volt a park, és a parkhoz tartozó szállodák sem fogadtak vendéget, de májustól fokozatosan megindult az érdeklődés- mondta Gajdos László, az állatpark igazgatója az MTI-nek adott évértékelő interjújában.

Július és augusztus rekordszámú vendéget hozott: soha ennyien nem látogattak el a nyári időszakban a Nyíregyházi Állatparkba,

év végére pedig 430 ezer vendégnek örülhettek a park munkatársai.
2021 a Nyíregyházi Állatpark életében emlékezetes lesz, mivel

több olyan kis állat született, amelyre a park huszonöt éves fennállása alatt még nem volt példa

- számolt be az igazgató. Évtizedek óta várták például a gondozók az Afrikában honos ezüstös szarvascsőrű madarak nászát, a nyáron - a hím madár által gondosan befalazott odúban - két fióka kelt ki. Sikeres volt a skarlát íbiszek násza is, mint ahogy a világ legnagyobb galambja, a Viktória koronásgalambpár is felnevelt egy fiókát.

A park tavasszal az India-házzal indította a szezont, ahol az indiai páncélos rinocérosz tenyészegyedeket mutatták be és kialakították az Indiai-óceán partvidékének jellegzetes mangrove mocsarait. Az új látványosságban kapott helyet a feketefoltos szirticápa kolónia, a különleges teknősgyűjtemény és a rendkívül ritka himalájai papagáj pár.

Egy négynapos sarkantyús teknős (Geochelone sulcata) napozik anyja fején a Nyíregyházi Állatparkban, ahol először születtek utódai Afrika legnagyobb szárazföldi teknősfajának Forrás: Balázs Attila

Nyáron megnyílt a Madagaszkár-ösvény, ahol az afrikai sziget érdekes állatvilágából mutattak be néhány emblematikus fajt, például a vörös varit (Varecia rubra) és a vázapapagájt. Számos egzotikus állat indult útnak Nyíregyházáról Európa állatkertjeibe:

zsiráfot adtak Csehországnak, orrszarvút Veszprémnek, elefántot Győrnek,

de a Sóstó Zoo-ba is számos új állat érkezett, némely közülük igen ritka, mint a varacskos és ecsetfülű disznó, fehér farkas és Liszt-majmocska.

Igazi karácsonyi ajándék volt a kanári-szigeteki Loro Parkból kapott két növendék zebracápa.

Az igazgató elmondta, ebben az évben elindulhatott a Jégkorszak interaktív állatbemutató építése, ami több mint két hektáron szemlélteti majd a sarkvidéki élővilágot. Az első élőhelyeket jövő ősszel kell átadni az állatok számára.

A szakmai sikerek sem kerülték el a parkot: Gajdos László lett a Magyar Állatkertek Szövetségének elnöke, Papp Endre igazgatóhelyettest választották az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetsége alelnökének és három európai fajmegmentési program irányítását kapták meg a nyíregyházi szakemberek.