2018-ból emlékezhetünk arra az időszakra, amikor a baloldal képviselői (köztük az azóta megbukott Bangóné Borbély Ildikó mellett Kunhalmi Ágnes, Vadai Ágnes, Varju László és Hadházy Ákos) felforgatták a magyar köztelevízió működését, cirkuszba illő produkciókkal próbálták zavarni a szakemberek munkáját, provokálták a biztonsági őröket. Emlékezhetünk Hadházy Ákos kameráknak mutogatott lyukas zoknijára, lépcsőmászási nagyjelenetére, vagy arra, amikor a földön fekve húzta magára a biztonsági őröket, csak hogy úgy tűnjön: őt csúnyán bántalmazzák.
A fentebb említett képviselők 2018 decemberének második felében egy kis létszámú, ám annál agresszívebb, vélhetően
a helyi Soros-aktivisták által feltüzelt csoport élén vonultak be az MTVA Kunigunda úti székházába.
Akcióik azonnal gúnyos mémekké alakultak át, de közben erőszakos eseménysorozatokat provokáltak.
A baloldal képviselői mindent megtettek a közvélemény hergelése érdekében: mint egy le nem állított videofelvételből kiderült, Bangóné Borbély Ildikó – akit azóta már saját pártja is kirúgott, mert nem létező diplomát hazudott magának – konkrétan a következőket mondta:
K...rva erős kép lenne, ha lefeküdnénk a lépcső elé tarkóra tett kézzel.
A képviselők végül tényleg lefeküdtek a földre, azt a látszatot keltve, hogy az MTVA biztonsági őrei erőszakkal kényszerítették őket erre.
Hazugság volt részükről a biztonsági őrök agressziója is, mint kiderült: azok példás béketűréssel vették tudomásul az összes provokációt,
így azt is, amikor Varju László dulakodni kezdett velük, vagy amikor egy hangos jelenet közepette Hadházy Ákos a földön csúszva húzta magára őket.
Emlékezetes volt az is, amikor Kunhalmi Ágnes nekirohant egy zárt ajtónak, majd látványosat esett, azt a látszatot keltve, hogy becsukták előtte az ajtót.
A baloldali képviselők hisztérikus manipulációi utcai zavargást is provokáltak, óriási kárt okozva a fővárosban.
A feltüzelt – kis létszámú, de annál hangosabb és erőszakosabb – „demonstrálók" a baloldali képviselők felszólítására vonultak utcára: a Kossuth téren szobrokat, padokat rongáltak, de nem kímélték az Országház épületét, az országzászló rúdját, a karácsonyfát és a karácsonyi kivilágítást sem. A randalírozók megpróbálták felgyújtani a rászoruló gyermekeknek szánt szánkókat is. Az Országgyűlés Hivatalának közleménye szerint a kár milliós volt.
Hadházy Ákos talán az egyetlen parlamenti képviselő, akit lassan már a választói sem vesznek komolyan. Először bojkottálta a parlamenti eskütételt, majd azon sopánkodott, hogy nem kapja meg sokmilliós fizetését (nem is kaphatta volna meg, hiszen nem tett esküt, és így nem is végzett képviselői munkát).
Aztán, miután volt néhány heti csönd, újabb tettekre szánta el magát. Nem, nem kezdte meg országgyűlési képviselői munkáját; helyette, talán a korábbi példán felbuzdulva,
újra az MTVA székházához vonult, és újra elkezdte a provokációt.
Hangzatos videós bejelentkezésekben hergelte a közvéleményt, és mindent megtett annak érdekében, hogy a figyelem középpontjába kerüljön.
Az MTVA stábja még hazugságon is kapta az ócska politikai balhék "szakértőjét", aki azt állította, hogy a köztévé kamerái folyamatosan rögzítik tevékenységét.
A baloldali képviselő az MTVA-székház előtti állandó fellépésein túl tüntetést is szervezett a helyszínre: néhány tucatnyi résztvevőt sikerült összeszednie. A kis létszámú, ám annál erőszakosabb jelenlévők azonban garázdálkodni kezdtek, és Hadházy Ákos kezéből hamar kicsúszott az irányítás.
A tüntetők közül többen fáklyákat dobáltak a köztévé egyik bejárata elé. Hadházy nem lépett közbe – noha szervezőként ez kötelessége lett volna –, és a komolyabb tüzet csak a rendőrök közbelépése akadályozta meg.
Az ország 2018-ban már megtanulhatta, hogy
a baloldali műbalhék által provokált, spontán megmozdulásnak hazudott utcai jelenetek könnyen erőszakossá válhatnak – és ennek újabb bizonyítékát adta a fent említett Hadházy-féle hergelés, illetve az azt követő tüntetés is.
Ezek következménye mindig az lett, hogy a választók egyre nagyobb számban fordultak el a baloldaltól: ők azonban újra és újra balhékat akarnak.
Vajon miért?