Erdélyi magyar politikus üzent Niedermüller Péternek: Ne jöjjön Székelyföldre!

Niedermüller Péter
Budapest, 2015. június 5. Niedermüller Péter, a Demokratikus Koalíció EP-képviselője, a párt alelnöke az Új Köztársaságért Alapítvány és a Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége európai parlamenti képviselőcsoportjának Új munkahelyek az új gazdaságban című konferenciáján a budapesti Mozsár Kávézóban 2015. június 5-én. Jobbról Mellette Niedermüller Péter, a DK alelnöke, európai parlamenti képviselő. MTI Fotó: Mohai Balázs
Vágólapra másolva!
Amint az várható volt, nem maradt visszhang nélkül Erdélyben Niedermüller Péter valótlan kijelentése, miszerint a határon túli magyarok Trianonnak „köszönhetően" jobban élnek, mint az anyaországiak. Az erdélyiek markáns véleményét a téma kapcsán Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának a vezetője fogalmazta meg. A gyurcsányista politikus hazugságát a brüsszeli statisztikai hivatal, az Eurostat pedig nemrég cáfolta meg. Niedermüller mindezek ellenére tovább terjeszti nyilvánvaló hazugságát, amiért nem hajlandó bocsánatot kérni.
Vágólapra másolva!

Ahogy arról az Origo is beszámolt, a Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnök vezette Demokratikus Koalíció (DK) politikusa a nemzeti összetartozás napja apropóján fogalmazta meg meghökkentő üzenetét. Erzsébetváros gyurcsányista polgármestere közösségi oldalán posztolt bejegyzésében úgy fogalmazott: „gondoljunk azokra a magyarokra is, akik Trianonnak is köszönhetően ma jobban élnek Romániában, Szlovákiában, és a többi környező országban, mint mi itthon Magyarországon."

Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának RMDSZ-es elnöke a közösségi oldalán fejtette ki véleményét Niedermüller Péter magyarellenes megszólalásáról – írja a Krónika című kolozsvári magyar újság.

Niedermüller Péter Forrás: MTI/Mohai Balázs

A székelyföldi magyar politikus úgy véli,

Az RMDSZ területi elnöke szerint igaza volt Orbán Viktor kormányfőnek, amikor azt mondta:

„Ismerve a Demokratikus Koalíció történetét, kérdem én, hogy a gyűlöleten kívül mi más jöhetne ki ezeknek az embereknek a lelkükből? A niedermüllereknek Trianon után ide kellett volna költözni hozzánk Székelyföldre. Száz éven keresztül itt kellett volna nekük élni és dolgozni, s akkor nem mondanának ekkora nagy baromságot" – hangsúlyozta közösségi oldalán posztolt bejegyzésében Tamás Sándor.

Értékelése alapján

Niedermüller pont olyan, mint a bukaresti nacionál-kommunisták: ők mindig jobban tudják, hogy mi jó nekünk, erdélyi, székelyföldi magyaroknak.

Az RMDSZ-es elöljáró emlékeztetett, hogy a Fidesz azt kérte, a DK-s politikus kérjen bocsánatot a külhoni magyaroktól. A tanácselnök szerint azonban

Gyurcsány Ferencnek és pártjának nem kell bocsánatot kérnie, az elmúlt másfél évtizedben ugyanis minden megtettek a határon túli magyarok ellen, amit megtehettek.

„Imádkozzanak a Jóistenhez, mert mi ilyen főbenjáró bűnöket nem tudunk megbocsájtani. Van egy jó tanácsom Niedermüller Péterhez: mostanában ne jöjjön Székelyföldre" – zárta bejegyzését Tamás Sándor.

Niedermüller Péter egyébként nem érti, mi a baj a Trianonról szóló megjegyzésével, sőt tetézte korábbi nyilatkozatát. A Gyurcsány-párt politikusa utólag a Népszavának nyilatkozva elmondta, szerinte vannak elítélendő „idióta nacionalista támadások", azonban

nem gondolja, hogy „magyarnak lenni általában valami nagyon nehéz állapot lenne a környező országokban".

– fogalmazott a gyurcsányista polgármester a baloldali lapnak. A politikus szerint bejegyzése nem irányult senki ellen, csak „arra hívta fel a figyelmet, amit mindannyian tudunk, hogy Magyarország a lehető legrosszabb irányba megy, és a Trianon következtében más országokhoz került magyarok jobban élnek, mint az anyaországban."

Már Brüsszel is cáfolja Niedermüllert

A valóság ezzel szemben az, hogy Ausztria és Szlovénia kitételével minden szomszédos országban kisebb az életszínvonal mint Magyarországon, hazánk 2021-ben pedig megelőzte Szlovákiát és az 1986 óta EU-tag Portugáliát is, egy szinte kerülve ezáltal a nálunk négyszer népesebb Lengyelországgal.

Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat erről márciusban számolt be, az általuk készített ábra alább látható: