Tiborcz István ugyanazt gondolja Budapestről, mint Orbán Viktor

Arról is beszélt, hogy magasabb szintre kell emelni a fővárosi turizmust. Ezt magas szolgáltatási színvonallal lehet elérni és azzal, hogy az Airbnb-s lakáskiadók ne vigyék el a szállodavendégeket.
Impozáns szálloda nyitotta meg kapuit a fővárosban néhány napja: a Dorothea Hotel, Budapest, Autograph Collection.
A hotel a nevét Mária Dorottya württembergi főhercegnőről, az 1800-as évek befolyásos közéleti személyiségéről kapta, aki férjével, Habsburg József nádorral együtt jelentős kulturális és gazdasági fejlődést hozott a fővárosnak.
A 216 szobás, ötcsillagos szálloda egy 35 ezer négyzetméteres, multifunkcionális fejlesztési projekt részeként jött létre.
Tiborcz István szerint a hotel az elhelyezkedés és a szolgáltatások szempontjából is a budapesti szállodapiac élvonalában jár, amihez nagyban hozzájárul, hogy a rendezvényterem és a spa mellett négy étterem is helyet kap a hotelben.
Meglátása szerint ugyan ki lehet venni rövid távra exkluzív lakásokat, de a színvonalas kiszolgálásért szállodába kell menni, ebben rejlik a különbség.
Ma a vendégekért vívott verseny kulcsa a magas minőségű szolgáltatási palettában keresendő, ez határozza meg a komplex fejlesztések irányát. Ingatlanfejlesztőként, szállodaüzemeltetőként is az a célunk, hogy Budapestet, a főváros turizmusát magasabb szintre emeljük
- mondta.
Azt is hozzátette, hogy Orbán Viktor miniszterelnökkel hasonlóan gondolkodnak a turizmust és Budapestet illetően.
Prágába se véletlenül özönlenek az emberek, egészen más arcát mutatja a város ma, mint mondjuk gyerekkoromban. Felújították a turisztikai látnivalókat, amely fejlesztéseknek meg is lett az eredménye
- példázta az üzletember.
Hasonló célt szolgált itthon a Kossuth tér felújítása, ami 2010-ben még úgy nézett ki, mint egy parkoló.
Arra a kérdésre, hogy az Orbán Viktorhoz fűződő rokoni kapcsolata segítette-e abban, hogy a nemzetközi védettséget élvező, világörökségi területen fekvő épülettömbben valósulhatott meg a most átadott beruházás, azt felelte: nyilvánvalóan nem befolyásolta - írta a Magyar Nemzet.
Más befektetők értékmentő beruházásai is kapnak lehetőséget a megvalósításra, csak az nem lesz a közbeszéd tárgya
- nyilatkozta, kiemelve, hogy aki belép ide, az műemléki környezetbe csöppen, az értékek megőrzésével, mégis modern megoldásokkal találkozik, pedig már a tervezés idején rengeteg támadás érte őket, hogy tönkreteszik a műemléki környezetet, a városképet, holott leszakadt födémmel, összeomlásközeli állapotban vették át az épületeket.
Tiborcz István azt mondta, ha nem a miniszterelnök veje lenne, akkor kevésbé ismernék a nevét, de reméli, hogy ugyanitt tartana.
Igaz, megtiszteltetés a miniszterelnök vejének lenni, és egyben inspiráló személynek tartom Orbán Viktort, de az üzleti élet önálló szereplőjeként nem azzal a gondolattal kelek fel reggel, hogy az apósom a miniszterelnök
- mondta, majd azzal folytatta, a fejlesztéseikkel növelik Budapest és Magyarország vonzerejét.
Az üzletember arra is kitért, vállalkozó személyiségét szüleitől örökölte, első cégét már egyetemistaként létrehozta, amelyben energiamegtakarítással foglalkozott.
Németországból importált transzformátorokat adtak el Magyarországon úgy, hogy ők finanszírozták a beruházást, az ügyfél pedig a megtakarításból fizetett nekik.