Besenczi Árpád jelenlegi vezető mellett Szarvas József Kossuth-díjas színművész nyújtott még be érvényes pályázatot - írta meg honlapján a Hevesi Sándor Színház. Mint az a közgyűlési előterjesztésben olvasható: a jogszabályok alapján a pályázatokat a munkáltatói jogkör gyakorlója által felkért szakmai bizottság véleményezte. Ennek tagja volt a művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkár, Novák Irén, a Színházművészeti Bizottság delegáltjai -Hűvösvölgyi Ildikó, Oberfrank Pál, Nagy Viktor, Mészáros Tibor -, Zalaegerszeg MJV képviseletében dr. Gyimesi Endre, volt polgármester és Stefán Gábor, volt színházigazgató, valamint a Hevesi Sándor Színház társulatának és szakszervezetének képviselői, Bot Gábor és Hertelendy Attila. A fenti bizottság október 11-i ülésén Besenczi Árpádot támogatta, ám azzal a - pályázaton túlmutató - véleménnyel, hogy szakmai megújulást várnak a vezetőtől. Javasolták például a színház marketing- és kommunikációs tevékenységének javítását, az online jegy-és bérletrendszer kialakítását, regionális és határon túli együttműködést más színházakkal és a színművészeti egyetemmel, valamint további játszóhelyek felkutatását. A bizottság abban is egyetértett, hogy a jövőben csökkenteni kellene az igazgató rendezéseinek és szerepléseinek számát.
A szakmai bizottság Szarvas József pályázatát egy tartózkodás mellett nem támogatta.
Ezt követően a zalaegerszegi közgyűlés november 14-i soros ülésén döntött a színház leendő igazgatójáról. A közgyűlés elé két alternatív javaslat került, egyik szerint 2025. február 1-től 2030. január 31-ig Besenczi Árpádot válasszák meg. A másik javaslat szerint ugyanerre az időtartamra Szarvas Józsefet. Mindkét esetben havi bruttó 1.100.000 Ft bért állapítottak meg. A közgyűlés - melyen mindkét jelölt részt vett - egyhangú döntéssel végül az első javaslatot támogatta, vagyis újabb öt évre Besenczi Árpádot szavazta meg vezetőnek.
A két jelentkező pályázata nyilvános, a város honlapjáról elérhető.
Besenczi Árpád pályázatából többek között kiderül, hogy
továbbra is a hat előadásos nagyszínpadi bérletrendszert szeretnék működtetni, törekedni szeretne arra, hogy a könnyebb hangvételű, szórakoztató darabok mellett, kerüljenek bemutatásra fajsúlyosabb, elgondolkodtatóbb művek is.
Ugyanilyen fontos, hogy kortárs és magyar szerzők műveit is láthassák a nézők. Emellett célja, hogy minél több, a keresztény kultúrát, ezen belül a magyarságtudatot erősítő színmű kerüljön a repertoárba. Az igazgató azt is fontosnak tartja, hogy továbbra is évadonként egy-egy neves fővárosi, ismert színész álljon színpadra Zalaegerszegen. Figyelmet fordít továbbá a fiatalok színházi nevelésére, és a Tantermi Deszka sorozat folytatására is.
Az igazgató azt szeretné, ha egy nyitott szakmai, szellemi közösség lenne a Hevesi Sándor Színház, ahol nem a botrányok és az intrikák jellemeznék a mindennapokat, hanem a profizmus, a tolerancia, a szolidaritás és a siker
- olvasható a tervek zárásaként.
Szarvas József pályázatában többek között azt írta, hogy munkatársaival közösen építkezve szeretné, hogy a nagy múltú Hevesi Sándor Színház még nagyobb közösségformáló erővel bírjon és nem csak Zalaegerszeg, de az egész régió vonzó, kultúrateremtő teátrumává váljon. Tervei között szerepelt, hogy az SZFE Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézettel alakítson ki együttműködést, illetve a színház által kiírt nyílt pályázat segítségével olyan filmszerepekhez juttassa a Hevesi Sándor Színház társulatának színészeit, ami pályájukat és szakmai fejlődésüket is szolgálja. Emellett "Zalai Forgatag" néven új, összművészeti jellegű, határokon átívelő, nagyszabású kulturális ünnepet tervezett, Viszákon pedig "Hevesi Színházi Bázis" elnevezéssel nyári programsorozatot indított volna. Pályázatában az is olvasható, hogy "Burgyán Ferkó falujárás” címmel, a színház fiatal színészeire alapozva egyfajta falujárásba kezdett volna, hogy a népi kultúra visszatanítására irányuló rendezvényeket hozzon létre. A vándorszínészekhez hasonlóan ekhós szekéren járva Zala vármegye falvait.
A szakmai bizottság Szarvas pályázatát többek között azért nem támogatta, mert bár "rendkívül figyelemre méltó, ugyanakkor az ambíciók és a tervek az infrastrukturális és pénzügyi lehetőségeket meghaladják."