Ahogyan arról az Origo már korábban beszámolt, a baloldali közvélemény-kutató cégek kerekasztalt alapítottak, és rendszeres találkozókon, politikai menetrend alapján haladva egyeztetnek. Az információk szerint ezek a cégek, hasonlóan a 2022-es választásokat megelőző időszakhoz, ismét összehangoltan, koordinálva dolgoznak, és
ennek a politikai menetrenden alapuló ütemezett összjátéknak az eredménye, hogy a szóban forgó intézetek egymáshoz igazított „méréseikkel” hirtelen Magyar Péter pártjának vezetését mutatják ki rendszeresen.
Az utóbbi hetek pártpreferenciára vonatkozó felmérései, amelyek már a Tisza Párt előnyét mutatják a kormányoldallal szemben, nem mások, mint ennek a manipulációs kerekasztalnak a közvéleményt befolyásoló politikai termékei.
Ez a stratégia egyébként hosszú távon a támogatók és választók megtévesztését akarja elérni, hiszen a számok nem valósak.
Folytatják manipulációs kommunikációs hadjáratukat a baloldali közvélemény-kutatók, csütörtök reggel a Medián rukkolt elő egy felméréssel, amely szerint a Tisza Párt már 11 százalékkal vezet a Fidesszel szemben. Ez is illeszkedik a sorba, hiszen az utóbbi hetekben több baloldali közvélemény-kutató cég hozott nyilvánosságra olyan felméréseket, amelyek azt a látszatot keltik, hogy folyamatosan csökken a Fidesz-KDNP és a Tisza Párt támogatottsága közötti különbség, sőt Magyar Péter formációja már népszerűbb a kormánypártoknál.
Eközben más intézetek továbbra is stabil – 7-10 százalékos – előnyt mértek a Fidesz-KDNP javára.
A szokatlanul nagy, bőven a hibahatár feletti különbség az egyes felmérések eredménye között, illetve az, hogy a baloldali kötődésű cégek – köztük a 21 Kutatóközpont, a Medián, a Publicus, az Idea, a Republikon és a Závecz - koordináltan, egymást követően közzétett kutatásai egyértelmű tendenciát rajzolnak fel a Tisza Párt gyors emelkedéséről, nem lehet a véletlen műve.
A Magyar Nemzet információi szerint az említett intézetek rendszeresen egyeztetnek, torzított méréseiket egymáshoz igazítva, előre eltervezett ütemezésben publikálják és tévesztik meg velük a közvéleményt.
A 2022-es hatalmas ellenzéki bukás után a 444.hu a baloldali közvélemény-kutató cégek szakmai szempontokat figyelmen kívül hagyó működéséről rántotta le a leplet úgy, hogy a szóban forgó mérőcégek vezetői saját maguk mondták el, miért, hogyan verték át az embereket. A 21 Kutatóközpont vezetője, Róna Dániel például arról beszélt, hogy a választások előtt volt egy kutatói tanács nevű intézmény, amit az ellenzéki kampányközpont hozott létre. "A központi kampánystáb hívott közvélemény-kutatókat, hogy beszéljék át, mi a helyzet" – idézte fel Róna, aki maga is részt vett ezeken az egyeztetéseken.
Erről bővebben ITT olvashat!
A Magyar Társadalomkutató nemrégiben megvizsgálta, hogy egy esetleges választáson miképp szerepelnének a magyarországi pártok 2024 novembere végén.
A kutatás szerint a kormánypártoknak a többi párthoz képest jóval erősebb társadalmi beágyazottságára utal az, hogy
míg a szavazókorú magyar lakosság 38 százaléka adná szavazatát a Fidesz-KDNP koalícióra, addig a Tisza támogatottsága mindössze 26 százalék ezen a bázison.
Másfél évvel a következő országgyűlési választások előtt a Tisza-szimpatizánsok magasabb arányban ígérik biztosra választási részvételüket a többi pártnál, ennek köszönhető, hogy a pártot választani tudó aktív szavazók bázisán valamivel kisebb (8 százalékos) a Tisza hátránya, ami azonban még így is bőven hibahatáron túli távolságban van a Fidesztől. Összességében megállapítható, hogy
a választásokra hagyományosan jól mozgósító kormánypártok nemcsak jelenleg vezetik a pártok népszerűségi versenyét, de a következő országgyűlési választásokra nézve is jelentős tartalékokkal rendelkeznek.
Az aktív szavazó pártválasztók válaszai alapján négy párt érné el az 5 százalékos bejutási küszöböt listás szavazáson, hiszen egy aktuális választást a Fidesz-KDNP magabiztosan nyerne meg (45 százalék), a parlamentbe pedig a Tisza Párt (37 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (6 százalék) és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (6 százalék) jutna még be, a többi párt (így a Demokratikus Koalíció is) messze elmaradna a bejutási küszöbtől.
A teljes elemzés ITT olvasható el!
Magyar Péter állítólagos népszerűsége azért is sántít, mert
a Tisza semmitmondó kifogásokra hivatkozva nem indul a Tolna vármegyei időközi választáson, melyet január 12-én tartanak Potápi Árpád János halála miatt.
A pártunk elnöksége úgy határozott, hogy a Tisza sem a mostani, sem az esetleges további időközi választásokon nem indít jelöltet – közölte Magyar Péter a közösségi oldalán, azzal indokolva döntését, hogy a „kormány által folyamatosan fenntartott rendeleti kormányzás miatt jelenleg az Országgyűlés szerepe teljesen elhanyagolható”. Azt is mondta a baloldali közvélemény-kutatók által első helyen mért Magyar Péter, hogy egy esetleges Tisza-győzelem sem változtatna a Fidesz kétharmados többségén, és ha be is kerülne egy képviselőjük az Országgyűlésbe, frakció nélkül szinte semmilyen jogosítványa nem lenne.
KAPCSOLÓDÓ CIKKEINK