Lovas ökoturisztikai élményközpont épül Nagyvázsonyban

Vágólapra másolva!
Lovas ökoturisztikai élményközpont épül Nagyvázsonyban a kormány és az Európai Unió 299,8 millió forintos vissza nem térítendő támogatásával - közölte a Báboskert Lovassport és Lovasterápiás Sportegyesület csütörtökön.
Vágólapra másolva!

A közlemény szerint olyan, úgynevezett állatasszisztált turisztikai élményelemeket építenek be az új központba, amelyek a terápiás hatások mellett rekreációs és edukációs célt is szolgálnak. 

Kifejtették, hogy a Nagyvázsonyban létrejövő központ ötvözi a természetjárás, a lovaglás és a fenntarthatóság alapelveit.

A helyszín, amely gyalogosan, lóháton és kerékpárral is könnyen megközelíthető, egyaránt szól az aktív turizmust kedvelő családokhoz, valamint a rekreációt kereső idősebb vagy speciális igényű gyermeket nevelő látogatókhoz. 

Mint írták, az élményközpont működtetését a Báboskert Sportegyesület szakemberei és helyi partnerek biztosítják majd, akik elkötelezettek a fenntarthatóság és az esélyegyenlőség iránt.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!