Beszéltünk már arról, hogy az Európai Néppárt és a baloldali frakciók egy nagykoalíciós megállapodást kötöttek az európai parlamenti ciklus egészére. A megállapodás ténye mellett épp annyira fontos, hogy pontosan mire is vonatkozik ez a megállapodás - minderről Dömötör Csaba beszélt legújabb videójában. A Fidesz európai parlamenti képviselője elmondta, többek között a migrációs paktum gyors és teljes körű végrehajtására.
Miről is van szó? 2024 tavaszán született a döntés a Tanácsban arról, hogy bevezetik ezt a paktumot, aminek egyik része a kötelező szolidaritás, ami egy eléggé félrevezetően szép elnevezése a betelepítési kvótáknak. Hiába tiltakozott Magyarország és Lengyelország, keresztülerőltették ezt a döntést.
Az is benne van ebben a paktumban, hogy fel kellene gyorsítani a menekültügyi eljárásokat, ezért létre kellene hozni új táborokat, miközben mi ezeket bezártuk jó pár éve. Kezdetben 30 ezer bevándorlót osztanának szét, de válsághelyzet esetén ez a létszámkorlát felülről nyitott lenne - tette hozzá.
Dömötör szerint tehát a változatlanság politikáját választják a migrációban, és milliók számára üzenik azt, hogy nyugodtan induljanak el Európa irányába, mert valamelyik országban úgyis letelepedhetnek majd.
Ennek a paktumnak része a DK és a Tisza Párt is, mert Dobrev Klára és Magyar Péter brüsszeli pártjai írták ezt alá. Megszokhattuk már, hogy ezeket letagadják, de ezt a megállapodást írásba is adták
- zárta Dömötör Csaba.
Mint arról korábban beszámoltunk, a Platform Cooperation statementet a néppárt és a szociáldemokraták mellett a Renew nevű EP-frakció is aláírta, s jelezték, hogy a Zöldek csatlakozását is várják. A paktumban Weberék láthatóan arra szövetkeznek, hogy megakadályozzák a frissen megválasztott amerikai elnök, Donald Trump legfontosabb világpolitikai terveit, köztük az ukrajnai háború mielőbbi lezárását. Noha az egységfrontba tömörült néppártnak és a baloldalnak sikerült összegyűjtenie megfelelő mennyiségű szavazatot ahhoz, hogy az Európai Bizottság felállhasson december elsején Ursula von der Leyen vezetésével, ám a szűk, 51 százalékos többségük alapján nincs túl erős társadalmi felhatalmazás a markánsan antiszuverenista, migráció- és háborúpárti politikájuk mögött.