A Magyar Nemzet számolt be arról, hogy a kedden hozott jogerős ítélet értelmében
900 ezer forintos pénzbüntetésre ítélték a politikust.
A bíró a tárgyaláson azt mondta: „a képviselői jog gyakorlásának az erőszak nem megengedett eszköze.”
A lap emlékeztetett, hogy idén februárban a bíróság bűnösnek nyilvánította Varju Lászlót testi sértés bűntettében, ami ellen az elítélt fellebbezett. Erre azért volt joga, mert ez az ítélet eltért az elsőfokú bíróság által hozott ítélettől. A Fővárosi Ítélőtábla az elsőfokú bíróság többi döntését helyben hagyta. Ez azt jelenti, hogy
a másodfokú testület elítélte Varjut garázdaság, a választás rendje elleni bűncselekmény és testi sértés miatt is.
Indokolásában a tanácsvezető bíró kifejtette: a képviselőnek nem volt joga bemenni a közszolgálati televízió stúdiójába, fellépését a televízió székházában provokatívnak és támadónak minősítette.
Mint ismert, a Gyurcsány-párt országgyűlési képviselője egyike volt azoknak a baloldali képviselőknek, akik bementek a közmédia épületébe azzal a céllal, hogy élő adásban szerepelhessenek, ezt azonban a biztonsági őrök megakadályozták.
A három vádpont közül kettő – a súlyos testi sértés és a garázdaság vádja – ehhez a cselekményhez kapcsolódik.
A baloldali provokáción behatoltak az MTVA székházába, ahol
Varju László nekirontott a biztonsági szolgálat sorfalának, majd a földre feküdt, utána pedig az egyik őr lábát elkapta és kihúzta.
Az őr elesett, és nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett - közölte a lap.
A választás rendje elleni bűntettet a vád szerint Varju László az egyik budapesti egyéni választókerület országgyűlési képviselőjelöltjeként a 2018. évi országgyűlési választás előtt követte el, 2018. február 12-én egy kávézóban találkozott egy függetlenként induló jelölttel.
A találkozón Varju László a választáson való nyerési esélyeinek a növelésére
anyagi juttatást ígért a férfinak azért, hogy lépjen vissza a képviselőjelöltségtől a javára.
A férfi az ajánlatot elutasította.
A Magyar Nemzet azt írta, hogy ezzel a döntéssel Varju László ugyanúgy elveszíti parlamenti mandátumát; ahogyan Fekete-Győr Andrással is történt, akit november végén az Országgyűlés megfosztott mandátumától. Mint ismert, a momentumos politikust októberben hivatalos személy elleni erőszak miatt egy év börtönbüntetésre ítélték, két év próbaidőre felfüggesztve.