A megalapozott gyanú szerint Biró Ferenc Pál az Integritás Hatóság elnökeként 2023. január 1-jén megbízási szerződést kötött egy külföldi székhelyű gazdasági társasággal azért, hogy a társaság segítse az Integritás Hatóságot brüsszeli székhelyű diplomáciai külképviselet felállításában és működtetésében. Az Integritás Hatóság magyar autonóm államigazgatási szerv, diplomáciai külképviselet létesítésére nem jogosult. Az Integritás Hatóság e szerződés alapján mintegy 17 millió forintnak megfelelő eurót fizetett ki a társaságnak - írta a Központi Nyomozó Főügyészség.
Biró Ferenc Pál az Integritás Hatóság elnökeként 2024 áprilisában két újabb szerződést kötött ugyanezzel a külföldi gazdasági társasággal.
Az egyik határozott időtartamra szóló, tanácsadói szerződés az Integritás Hatóság stratégiai kommunikációját hivatott támogatni az Európai Unióban. Az Integritás Hatóság feladatainak ellátáshoz a szerződésben írt feladatok elvégzése nem volt szükséges.
A másik határozott időtartamra szóló, tanácsadói szerződésben a gyanúsított lényegében a hatóság feladatkörének ellátásához nem tartozó lobbi tevékenységgel bízta meg a céget.
A két szerződésre Biró Ferenc Pál rendelkezése alapján az Integritás Hatóság összesen ezidáig mintegy 45 millió forintnak megfelelő eurót fizetett ki.
Az Integritás Hatóság elnökeként Biró Ferenc Pál a megalapozott gyanú szerint - az Integritás Hatóság feladatköréhez kapcsolódó végzettséggel nem rendelkező - családi ismerősével közszolgálati jogviszonyt létesített az Integritás Hatóságnál bruttó kétmillió forintos havi fizetésért. A férfi a létrehozni tervezett ún. Integritás Akadémia mellett működő háromfős Rektori Tanács tagja lett volna, és a tantervi tematika kidolgozásában vett részt. Az akadémia semmilyen módon nem kapcsolódott az Integritás Hatóság feladatköréhez, olyan témakörökben tervezett oktatást, mint „A halál hagyományos és modern értelmezése és a létkorrupció összefüggései. A halál utáni exisztencia és az integritás helyreállítása.” A férfi közel 12.000.000 forint juttatást kapott a mintegy hathónapos közszolgálati jogviszonya alatt.
A megalapozott gyanú szerint Biró Ferenc Pál az államháztartásról szóló törvényben foglalt gazdálkodási szabályokat megszegve, a korábbi gyanúsításban foglaltakkal együtt összesen közel 87.000.000 forint vagyoni hátrányt okozott az Integritás Hatóságnak - zárul a KNYF nyilatkozata.
Mint arról korábban beszámoltunk, Bíró Ferenc Pál egy korábbi sajtótájékoztatóján még tagadta, hogy luxuskörülmények között egy villában élne. A vagyonnyilatkozatában ugyan szerepel egy solymári ingatlan is, viszont az mindössze egy 1600 négyzetméteres telket jelent. A Mandiner szerint nem először merült fel probléma az ingatlan körbekerítésével kapcsolatban:
2015-ben, a tulajdonszerzést követő évben a helyiek körében hatalmas felháborodást keltett, hogy a munkáltatokhoz kapcsolódóan az ingatlan területén kívül is fakivágások kezdődtek.
Ráadásul a Biró Ferenc tulajdonában lévő telek a Budai Tájvédelmi Körzetben fekszik, vagyis védett területen zajlottak a helyiek szerint szabálytalan fakivágások.
Az ügy akkora felháborodást keltett, hogy a solymáriak a helyi természetvédő egyesülethez, a Pilis Parkerdőhöz, valamint az önkormányzathoz fordultak. A városvezetésnek ugyanakkor az akkori jogszabályok szerint nem volt mozgástere, mivel a nyilvánosságra hozott levelezés szerint a települési jegyzőnek csak a közterületen végzett fakitermeléssel kapcsolatos eljárások tartoztak a hatáskörébe.
A Mandiner információi szerint Biró Ferenc az említett területre épített luxusvillában él, noha véleménye szerint az ingatlan nem villa. Ennek az állításnak határozottan ellentmondanak a területről és az épületről készült drónfelvételek, amelyeket a Magyar Nemzet mutatott be.