Ezért hazudnak Magyarországról Sorosék

A Transparency International ismét bebizonyította, hogy a képmutató „Korrupció Érzékelési Indexe” - amelyet Soros György és az USAID árnyékfinanszírozása tart fenn - nem más, mint egy politikai fegyver azok lejáratására, akik szembeszállnak a liberális világrenddel - írta közösségi oldalán Kovács Zoltán. A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár rámutatott arra is, hogy a Nézőpont Intézet is kimutatta, hogy a Transparency International Korrupció Érzékelési Indexe egy politikailag motivált eszköz, amely elfogult, ellenőrizetlen véleményeken alapul, és semmilyen valós korrupciós adatot nem tükröz.
Nézzük csak, kik a "legkevésbé korrupt országok"? Pontosan azok, akik a Transparency International legnagyobb finanszírozói - liberális vezetésű államok, amelyek kiemelkedő helyezést kapnak, annak ellenére, hogy valódi korrupciós botrányok övezik őket. Ez a rendszer egy "fizess és védelmet kapsz" mechanizmus, ahol a kedvező értékelések inkább hasonlítanak a maffiában szokásos védelmi pénzre, mintsem objektív rangsorolásra.
Az igazság Magyarország korrupciós helyzetéről:
Összehasonlításképp:
Ukrajna – 37,4%
Albánia – 36,1%
Olaszország – 11,8%
Portugália – 7,7%
Horvátország – 6,8%
Görögország – 5,5%
Dánia – 3,4%
Csehország – 3,5%
Lengyelország – 2,8%
Magyarország valójában az EU hetedik legkevésbé korrupt országa - az EU saját hivatalos kutatása szerint.
Az Eurobarometer adatai alapján a magyar lakosság 37 százaléka bízik a korrupció elleni küzdelemben, míg az EU-átlag mindössze 30 százalék - ezzel Magyarország az unió hét legjobban teljesítő tagállama között van. Mégis, évről évre támadják Magyarországot. Miért? - tette fel a kérdést az államtitkár.
Mert a Transparency International nem a korrupció ellen harcol - hanem politikai napirendet érvényesít.
A valódi korrupció az, hogy egy Soros által finanszírozott, USAID által támogatott szervezet mesterséges „észleléseket” gyárt, hogy aláássa azokat a szuverén kormányokat, amelyek nem hajlandók behódolni az akaratuknak - narratívákat vásárolva, valódi korrupció elleni küzdelem helyett.
Mára egyértelműen kiderült: Soros és a demokraták közösen pénzelték egy hálózatot azért, hogy az ellenfeleikről hazugságokat gyártsanak. A Transparency International is ennek a hálózatnak a tagja, amit a guruló dollárokból finanszíroztak. Megrendelésre hazudnak Magyarországról is! - írta a Kormányzati Tájékoztatási Központ. A Világbank adatai szerint Magyarországon nemcsak globális, de uniós szinten is az egyik legalacsonyabb a cégek által érzékelt korrupció. Eszerint Magyarországon a cégek 1,2 százaléka tapasztalt korrupciós jellegű kérést - tették hozzá.
Ez a valóság, a Transparency pedig a guruló dollárból finanszírozott hazugság - zárul a nyilatkozat.
Érdemes felidézni, hogy Magyarország kormánya lassan másfél évtizede arról beszélt, hogy külföldi érdekcsoportok egyes médiumokat és civil szervezeteket politikai eszközként használnak a társadalom befolyásolására.
A nemrégiben napvilágra került adatok ezt minden eddiginél egyértelműbben bizonyítják.
Az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) csendben támogatott 6200 újságírót és 707 médiumot világszerte – köztük Magyarországon is. Céljuk egy meghatározott ideológiai irányvonal erősítése, amely összhangban áll a baloldali-liberális érdekekkel, elősegíti a tömeges migrációt, és szembeszáll azokkal a kormányokkal, amelyek a globalista törekvések ellenében politizálnak.
Az USAID-et eredetileg humanitárius és fejlesztési segítségnyújtásra hozták létre, ám mára az egyik legbefolyásosabb médiatámogató szervezetté vált.
A hivatalos nyilvántartások szerint Joe Biden elnöksége alatt az ügynökség számos, médiával foglalkozó NGO-t finanszírozott – sok közülük valójában lobbiszervezetként működik, nem pedig független sajtóorgánumként. Ukrajnában például tízből kilenc médiumot a Biden-adminisztráció támogatott.
Magyarország sem maradt ki ebből a folyamatból. Samantha Power, a USAID igazgatója 2023-ban Budapestre látogatott, és a Szabó Ervin Könyvtárban találkozott a magyar sajtóra fókuszáló NGO-k képviselőivel. Bár a hivatalos közlés szerint a téma a „szabad sajtó” volt, valójában egy stratégiai megbeszélés zajlott arról, hogyan növelhető az ellenzéki médiumok befolyása és elérése amerikai pénzügyi támogatás révén.
Magyarországon a USAID többek között az alábbi médiumokat támogatta:
Mindezek mellett nem csak Magyarországon figyelhető meg ez a jelenség. Lengyelországban is jelentős támogatásokat kaptak a baloldali-liberális médiumok és aktivista szervezetek.
Az egyik legnagyobb kedvezményezett a Gazeta Wyborcza, az ország vezető baloldali napilapja volt, amely az elmúlt nyolc évben mintegy 20 millió dollár támogatáshoz jutott.
A lap élesen bírálta a lengyel konzervatív kormányt, és narratívája szorosan illeszkedett az ellenzék álláspontjához.
További támogatott szervezetek:
A támogatások folyósítását Donald Trump döntése egy időre leállította: az amerikai elnök 90 napos segélymoratóriumot rendelt el, amely megakasztotta a USAID médiatámogatásait. Ám a globalista hálózatok gyorsan alkalmazkodtak – a pénzáramlás Washingtonból Brüsszelbe helyeződött át.
Az európai intézmények készen állnak arra, hogy átvegyék a USAID szerepét.
Daniel Freund liberális EP-képviselő nyíltan kijelentette: Brüsszelnek tovább kell vinnie a USAID finanszírozási mechanizmusait. Az EUobserver hírportál megerősítette: uniós cél, hogy továbbra is támogassák a migrációpárti, szuverenitásellenes médiumokat – immár európai pénzből.