Szánthó Miklós: Abból csak a baj lett, ha mások mondták meg, hogyan éljünk!

Vágólapra másolva!
Brüsszel nem valódi demokráciát, hanem „menedzselhető instabilitást” akar. Magyarországgal szemben politikai és ideológiai okokból pénzügyi zsarolást alkalmaz Brüsszel a hazai komprádoraik heves éljenzése közepette.
Vágólapra másolva!

Az Európára leselkedő legnagyobb veszély belülről fenyeget, méghozzá az, hogy szembefordul saját alapvető értékeivel – mondta köszöntő beszédében Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója, az Alapjogokért Központ és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány közös szervezésű konferenciáján. Emlékeztetett,

Brüsszel nem valódi demokráciát, hanem „menedzselhető instabilitást” akar.

A brüsszeli elit cinkos hallgatással hagyja jóvá, hogy Franciaországban eltiltják a választásoktól a legesélyesebb elnökjelöltet, Németországban karanténban tartják a második legnépszerűbb pártot, Ausztriában a választásokon győztes pártot kisakkozzák a kormányalakításból, Romániában törlik a nem megfelelő végkimenetellel kecsegtető választásokat, Lengyelországban politikai boszorkányüldözés zajlik – sorolta a példákat, hangsúlyozva, hogy

Magyarországgal szemben politikai és ideológiai okokból pénzügyi zsarolást alkalmaz Brüsszel a hazai komprádoraik heves éljenzése közepette.

„A nyilvánvaló szándék, hogy az így romlani remélt életszínvonal miatti elégedetlenség erősítse az ellenzéket és a jobboldal bukásához vezessen, ahogy ezt a Tisza be is vallotta. Azonban, ha nem az itt élő népek és az általuk demokratikusan megválasztott vezetők döntik el, mi legyen, hanem kívülről vagy külső erőket kiszolgálva akarják megmondani, abból eddig mindig csak baj lett.”

A konzervatív erőket azonban a Szajnától a Dunáig összeköti a migráció megállításának szándéka, a woke és a genderideológia elutasítása és a béke akarása Ukrajnában.

„Hiszem, hogy a globalisták és a szuverenisták küzdelmében ma Washington és Budapest ugyanazon oldalon áll” – zárta beszédét.

Törcsi Péter, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elnöke, valamint az Alapjogokért Központ egyik alapítója szerint

Európa bajban van, és nemcsak a háború és a vámok miatt, hanem azért is, mert két évtizede nem tud kilábalni a válságból.

Európa ugyanis a gazdaságélénkítés helyett az ideológiai szabályozást választotta. Közölte: Trump vámjai valódi kihívást jelentenek, de Közép-Európát mégsem ez sokkolta, hanem az, hogy erre a brüsszeli elit hogyan reagált.

Erős vezetésre és megállapodásra van szükség Amerika és Európa között, ami csak Közép-Európa részvételével sikerülhet, és ha ez sikerül, egy új aranykor jöhet létre az Atlanti-óceán két partján.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!