Menczer: Brüsszel politikája veszélyezteti Magyarország energiabiztonságát és a rezsicsökkentést

Vágólapra másolva!
Brüsszel szembemegy az európai és magyar érdekekkel – állítja a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója a közösségi oldalára feltöltött videóban. Menczer Tamás szerint az ukránbarát brüsszeli politika a rezsicsökkentés végét is elhozhatja.
Vágólapra másolva!

„Nem kell akadémikusnak lenni ahhoz, hogy belássuk: energiabiztonság és olcsó ár csak akkor van, ha minél több forrásból, minél több útvonalon tudunk földgázt és kőolajat vásárolni” – fogalmazott Menczer, hozzátéve: a nyersanyagok sokszínűsége versenyt teremt, ami az árak csökkenéséhez vezet.

Szikszó, 2025. május 14.Koncz Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára, a térség fideszes országgyűlési képviselője és Menczer Tamás, a fidesz kommunikációs igazgatója a Fidesz és a KDNP országjárása keretében tartott lakossági fórum előtti sajtótájékoztatón Szikszón 2025. május 14-én.MTI/Vajda János
Koncz Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára, a térség fideszes országgyűlési képviselője és Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója a Fidesz és a KDNP országjárása keretében tartott lakossági fórum előtti sajtótájékoztatón Szikszón 2025. május 14-én. (MTI/Vajda János)

A kommunikációs igazgató hangsúlyozta, hogy az európai – és ezen belül a magyar – érdek az, hogy az orosz energiahordozókat ne zárják ki az európai piacról, hanem integrálják az ellátásba. „Akkor van energiabiztonság, és akkor van olcsó ár” – ismételte meg.

Ezzel szemben Menczer szerint Brüsszel éppen az ellenkezőjét teszi, külön megnevezve Manfred Webert és Ursula von der Leyent, akik – mint fogalmazott – az ukrán EU-csatlakozást és az ukránpárti politikát erőltetik.

Ennek az egyik legnagyobb kockázata az, hogy Magyarországon eltörölnék a rezsicsökkentést. Mi ezt meg akarjuk védeni

– zárta gondolatait a politikus.

Voks: 2025: Ezért lenne óriási probléma Ukrajna gyorsított EU-csatlakozása

A kormány álláspontja szerint számos kockázatot hordoz magában, hogy Brüsszel gyorsított eljárásban akarja Ukrajnát felvenni az EU-ba. Egyrészt, a csatlakozás pénzügyi csődöt jelentene az EU számára - de elsősorban Magyarország és a közép-európai régió számára lenne rendkívül előnytelen. 

Hazánk elesne a mezőgazdasági támogatásoktól, a háború biztonsági kockázatokat jelentene, a szervezett bűnözés veszélyt jelentene a közbiztonságunkra, veszélyeztetné a munkaerőpiacot, az egészségügyi és a nyugdíjrendszert. 

Az Európai Néppárt, élén Manfred Weberrel és tagjai között Magyar Péter pártjának képviselőivel, elkötelezett támogatója az ukrán uniós csatlakozásnak. 

A Magyar Péter vezette Tisza Párt egy saját szavazásban azt az eredményt hozta ki, hogy a magyarok támogatnák Ukrajna EU-tagságát. A voksolás hitelessége azonban erősen megkérdőjelezhető, 

és vélhetően csak a Tisza szimpatizánsai vettek rajta részt. A magyar kormánynak jelentős tapasztalata van abban, hogy a magyar érdeket sikeresen képviselje Brüsszelben, ebben pedig a magyar emberek egyértelmű és szilárd véleményére tud támaszkodni. Az utóbbi tizenöt évben a nemzeti konzultációk nagy segítséget jelentettek abban is, hogy egyetértési pontok alakuljanak ki a kormány és a választópolgárok között.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!