A román hatóságok már értesítették a magyar társszervet a Kis-Küküllőből a Marosba került víz magas sótartalmáról, ami a következő 48 órában is fennmarad, és várhatóan péntek este, Nagylaknál éri el a román–magyar határt – nyilatkozta csütörtök este az Antena3 hírtelevíziónak Mircea Fechet román környezetvédelmi miniszter. A tárcavezető hangsúlyozta: a következő 24–48 órában még nagy lesz a nyomás a környezeten a magas sótartalom miatt - írja a Délmagyar.
Ahogy az Origo is beszámolt róla, folyamatosan figyelik a mikroszeizmikus aktivitást a vízzel elárasztott sóbányánál. Parajd lakói közül 27 embert kellett kitelepíteni, és az érintettek csak hónapok múlva térhetnek vissza otthonaikba – közölték a hatóságok.
Közölték, hogy az elárasztott sóbányát állandó megfigyelés alatt kell tartani. Az állandó mérésekre és adatgyűjtésre a megvalósíthatósági tanulmányokhoz is szükség van, de ezek alapján lehet majd eldönteni azt is, mikor kezdődhet el a sós víz kiszivattyúzása a tárnákból.