Horváth László: Zéró tolerancia a drogdílerekkel szemben – Folytatódik a hajtóvadászat!

Vágólapra másolva!
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.hu
Minden idők legszigorúbb kábítószer-ellenes törvényei léptek életbe Magyarországon — jelentette be Horváth László kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos. Egy hónap alatt több mint 4500 büntetőeljárás indult, a drogkereskedőkre vagyonelkobzás, súlyos börtönévek és kötelező jóvátételi munka vár. A kormánybiztos szerint nincs alku: zéró tolerancia van a méregkeverőkkel szemben.
Vágólapra másolva!

Márciusban léptek életbe a rendszerváltás óta legszigorúbb kábítószer-ellenes törvények Magyarországon, és az elmúlt egy hónap eredményei világosan igazolják a szigor szükségességét. Erről Horváth László, a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos számolt be hivatalos Facebook-videójában.

France, Dax, 2024-12-11. Use of a ‘drug detection’ dog by customs during a national police roadside check. Photography by Nathalie GUIRONNET / Hans Lucas.
France, Dax, 2024-12-11. Intervention d’un chien de « detection stupefiant » par la douane lors d’un controle routier de la police nationale. Photographie par Nathalie GUIRONNET / Hans Lucas. (Photo by Nathalie Guironnet / Hans Lucas via AFP)
Horváth László:  A hatóságok a jövőben is folytatják a fokozott ellenőrzéseket Fotó: NATHALIE GUIRONNET / Hans Lucas

Egy hónappal ezelőtt léptek életbe minden idők legkeményebb kábítószer-ellenes jogszabályai. Ezeket a törvényeket azért alkottuk, hogy megvédjük a méregkeverőkkel szemben a gyerekeket, a fiatalokat, és hogy segítsük a rendőrség és a bűnüldöző szervek munkáját

– hangsúlyozta a kormánybiztos.

A szigorú intézkedések között szerepel a vagyonelkobzás, súlyos börtönévek kiszabása, kitiltás, valamint kötelező jóvátételi munka is a kábítószer-kereskedőkre és -terjesztőkre. Az új törvények bevezetése óta több mint 4500 büntetőeljárás indult, és napról napra nő a lefoglalt kábítószer, készpénz és ingóság mennyisége.

Horváth László kiemelte, hogy a kiterjedt felderítői munkának köszönhetően már nemcsak kisebb dílerek, hanem nemzetközi bűnhálózatok tagjai is horogra akadnak. A kormánybiztos szerint nincs alku és nincs kivétel:

Továbbra sem tehetünk semmilyen engedményt a kábítószeriparnak. Nincs különbség drága luxuskábítószer és olcsó dizájnerdrog között, mert minden kábítószer-kereskedelem és -terjesztés mögött maga a szervezett bűnözés áll.

A kormány álláspontja világos: zéró tolerancia van a droghasználattal és -terjesztéssel szemben, és eltökéltek abban, hogy megvédjék a fiatalokat és a családokat a drogbűnözéstől.

Nem fogjuk hagyni, hogy aljas, anyagi haszonszerzés céljából megmérgezzék a gyerekeket és elsorvasszák a fiatalokat. A hajtóvadászat folytatódik!

– jelentette ki a videóban Horváth László.

A kormánybiztos zárásként jelezte, hogy a hatóságok a jövőben is folytatják a fokozott ellenőrzéseket, a drogterjesztők és bűnszervezetek pedig számíthatnak a jogszabályi szigorra és a rendőrség elszánt fellépésére.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!